Що потрібно їсти, щоб не захворіти на застуду?

Продукти проти застуди Харчування

Багато хто чув про те, що для того, щоб бути здоровим, потрібно правильно харчуватися. Найчастіше це твердження відносять на довгострокову перспективу: якщо обмежити споживання жирних і м’ясних продуктів, то значно знизиться ризик інфаркту, надлишок солі веде до гіпертонії, а свіжі сирі овочі запобігають розвитку раку. Звісно, це все так. Однак існують продукти, які допомагають не хворіти в короткостроковій перспективі — не ліки, а щось набагато дієвіше: натуральні джерела активних речовин, які потужно, але м’яко стимулюють імунітет і зміцнюють здоров’я. Досить відкоригувати раціон, і зимова застуда буде вам не страшна.

Гриби

Їстівні представники царства грибів — не тільки здорова і смачна їжа, це ще й найпотужніша зброя проти різних мікробів. По-перше, у грибах міститься селен, який необхідний білим кров’яним клітинам для того, щоб виробляти цитокіни, які регулюють правильну діяльність усієї імунної системи. По-друге, гриби багаті на бета-глюкан — речовину, яку називають імунним активатором: бета-глюкан стимулює ріст і розвиток імунних клітин різних рівнів. Він покращує функціональність макрофагів і лімфоцитів, що підвищує специфічну та неспецифічну імунну реакцію організму.

Читайте також: 10 фактів про застуду, яких ви не знали

Свіжий часник

Головний мінус часнику — його ж і основна перевага: всі продукти, що сильно пахнуть, містять активні фітонциди. У часнику ж ці фітохімічні речовини виявляють підвищену антимікробну активність. Британські вчені провели дослідження, яке засвідчило, що люди, які приймають добавки на основі фітонцидів часнику, на 46 % менш схильні до застуди й відновлюються після неї вдвічі швидше, ніж ті, хто до часнику байдужий.

Вживайте часник щодня — експерти рекомендують два свіжих зубчики на день.

Червона риба

Червона риба

Нещодавнє дослідження показало, що люди, які відчувають дефіцит вітаміну Д, набагато частіше хворіють на застуди, хворіють довше і важче. Один із найкращих способів отримувати цей вітамін у необхідних кількостях — включити в раціон червону рибу, наприклад, лосося (обов’язково спійманого, а не вирощеного в неволі).

Невелика порція цієї смачної риби повністю забезпечить організм вітаміном Д, що дасть додатковий захист від зимових застуд.

Чай

Учені Гарвардського університету виявили, що вживання п’яти чашок чорного чаю на день стимулює імунну систему протягом двох тижнів. Ймовірно, це відбувається через високий вміст у чаї теаніну, активної амінокислоти. Чай також містить катехіни, які діють як потужний захист від вільних радикалів.

Для вираженого ефекту достатньо випивати від однієї до трьох чашок чорного, зеленого або білого чаю щодня.

Йогурт

Шлунково-кишковий тракт є одним із найбільших органів імунної системи, і від його правильного функціонування залежить здоров’я та настрій людини. Тому так важливо підтримувати баланс кишкової мікрофлори — а для цього потрібні пробіотики та пребіотики, найбільше яких у природно ферментованих продуктах, наприклад, у йогурті.

Читайте також: Вуглеводи і схуднення: все, що ви хотіли знати

Одна порція йогурту на день дасть змогу підвищити імунну функцію майже наполовину: дані дослідження вчених з Віденського університету (Австрія).

Чорний шоколад

Що чорніше, то ліпше: дослідження, опубліковане в британському журналі Nutrition, свідчить, що темний шоколад здатний значно підвищити імунітет. Чому саме темний? Вся справа в какао, воно підтримує зростання Т-лімфоцитів, відповідальних за специфічну імунну відповідь.

Високий вміст какао в темних сортах шоколаду робить ці ласощі найціннішим імуностимулятором, незамінним в епідемію грипу.

Устриці

Цинк критично важливий для адекватної роботи всієї імунної системи — це життєво необхідний елемент для побудови білих кров’яних тілець, “воїнів” імунітету, які безпосередньо атакують мікробів і віруси.

Одна середніх розмірів устриця дає необхідну денну норму цинку, а стандартна порція з шести устриць перекриває цю норму більш ніж у п’ять разів.

Мигдаль

Мигдаль

Група дослідників з Університету Тафтса (Массачусетс, США) довела, що у формуванні здорового імунітету важливу роль відіграє вітамін Е. Споживання продуктів, багатих на цей вітамін, значно знижує ризик захворіти на респіраторні інфекції.

Смачний і доступний спосіб отримати добову норму вітаміну Е — з’їсти жменю мигдалю. Багаті на вітамін Е також злаки, зелень, пророщена пшениця та насіння.

Полуниця

Можливо, зима — не найкращий час, щоб балувати себе полуницею, проте в народі давно вкоренилася думка, що ударні дози вітаміну С здатні запобігти застуді. Це не зовсім так, але існують дослідження, які доводять, що вітамін С полегшує перебіг хвороби.

А коли вже захворів, то хочеться з’їсти щось не просто корисне, а й дуже приємне, тож вибір між ріпчастою цибулею та полуницею очевидний, чи не так? Тим паче що стандартна порція ягоди на 40% перекриє добову потребу у вітаміні С.

Морква

Бета-каротин підвищує захисні сили організму — сприяє росту і розвитку клітин імунної системи, допомагає нейтралізувати токсини, результати життєдіяльності мікробів.

А міститься бета-каротин у помаранчевих продуктах, таких як морква, гарбуз, яєчні жовтки й диня.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности