Червоне м’ясо – користь чи шкода?

Червоне м'ясо Харчування

Останніми роками спостерігається тенденція: люди в усьому світі вживають набагато менше червоного м’яса, ніж, наприклад, у сімдесяті. Багато людей взагалі відмовляються від нього. Чому?

Чи замислювалися ви над тим, що червоне м’ясо — м’язи ссавців: корови, кози, свині, барана тощо? Але ж це так і є. І все, що їла тварина, на що хворіла, в яких умовах жила — все це відкладається в м’ясі, тією чи іншою мірою.

Червоне м’ясо і рак

Вважається, що рослинна їжа більш здорова, ніж їжа тваринного походження. Лікарі стверджують, що дієта на рослинній основі може знизити ризик розвитку діабету II типу на 62%, а також запобігти хворобам серця і навіть інсультам. Крім того, експерти ВООЗ дійшли висновку, що оброблене м’ясо (солонина, в’ялене, ковбасні вироби, хамон тощо) є канцерогенним.

Виявлено, що кожна 50-грамова порція обробленої свинини або яловичини щодня збільшує ризик захворювання на рак простати, кишківника та підшлункової залози на 18%. Приготоване за допомогою високої температури м’ясо містить гетероциклічні аміни та поліциклічні ароматичні речовини, які можуть бути причиною раку.

Читайте також: Чим замінити м’ясо?

У принципі, ключове слово – “можуть”, адже ступінь впливу червоного м’яса на людський організм ще до пуття не вивчено.

Червоне м’ясо і важкі хвороби

Давно відомо, що до ниркової недостатності призводять не тільки діабет і високий артеріальний тиск, а й часте і нерегульоване вживання червоного м’яса.

Занадто багато жиру і холестерину в щоденному раціоні — причина хвороб серця. Дослідники з Колумбійського університету виявили, що кишкові бактерії перетворюють L-карнітин, який міститься в червоному м’ясі, на сполуку під назвою триметиламін-N-оксид, що призводить до розвитку атеросклерозу, який, своєю чергою, є причиною інфарктів та інсультів. Як і у випадку з раком, це припущення залишається припущенням. Поки що.

Червоне м’ясо і дивертикуліт

Дивертикуліт — це стан, за якого виникає запалення в одному або декількох мішках, які вистилають стінку товстої кишки (дивертикулах). Дивертикуліт може призвести до низки серйозних ускладнень, включно з абсцесами й перитонітом. Хоча конкретні причини дивертикуліту неясні, є припущення, що дієта з високим вмістом клітковини може знизити ризик розвитку захворювання. Дослідники виявили, що найбільший ризик був пов’язаний із високим споживанням червоного м’яса.

Це все, звісно, жахливо, але не скасовує того, що червоне м’ясо містить білок, амінокислоти та величезну кількість вітамінів і мінералів, необхідних для організму: цинку, селену, вітамінів В3 і В6.

Проте, ґрунтуючись на фактичних даних, наявних на сьогодні, лікарі рекомендують обмежити споживання червоного м’яса.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности