Свиняча рулька (або нога) нерідко асоціюється як страва, приготування якої під силу тільки шеф-кухарю ресторану. Але це зовсім не так. Дотримуючись порад і рекомендацій, з приготуванням цієї страви можна легко впоратися самостійно. Насправді рецептів і способів приготування свинячої ноги дуже багато. Але вони мають лише дві основи в приготуванні цієї страви. Незалежно від подальших дій, зазначених у рецептах, ногу або запікають, або спочатку відварюють, а потім також запікають.
Причому, якщо в першому випадку все досить просто, потрібно лише помістити м’ясо в розігріту духовку і протримати там 2-3,5 години, то в другому варіанті є безліч нюансів, і коментарів.
Як приготувати свинячу рульку – технологія
- Для початку свинячу ногу (1 кг – 1,3 кг) слід добре промити, вимочити та зачистити шкуру. Якщо захочете обпалити шкурку, то це краще буде зробити не відразу, а після відварювання. Кістку з ніжки можна не вирізати.
- У велику глибоку каструлю опустити рульку, так щоб вода покривала м’ясо на 2 пальці. Додати крупно нарізану моркву (2-3 шт.), рубану петрушку, розмарин, селеру, імбир (2 ст. л), дві цибулини (краще не знімати останній шар лушпиння), гвоздику (5-6 зірочок), лавровий лист (штук 5-6), чорний та духмяний перець грубого помелу (приблизно по 1 чайній ложці), сіль.
- Потім варити м’ясо в духовці (за температури 100°, 2 години) або на плиті на середньому вогні 2,5-3 години. Перевіряти на готовність можна протикаючи виделкою. Якщо м’ясо готове, виделка буде входити в нього вільно.
- Зварену ногу потрібно викласти на блюдо, трохи остудити. Потім шкурку потрібно надрізати, щоб м’ясо краще пропікалося, підшкірний жир міг добре витопитися. Зробити це можна гострим ножем, проводячи невеликі надрізи на відстані кількох сантиметрів. Робити це потрібно акуратно, щоб не торкатися самого м’яса.
- Після цього ніжку необхідно змастити маринадом. Можна скористатися таким соусом: гірчиця (можна в зернах), олія (2-3 столові ложки), рубаний часник (2 голівки), прованські трави, мелений білий перець, сухий мелений імбир (2-3 чайні ложки), можна додати соєвий соус. І потім, дати м’ясу насититися в маринаді ще близько 1 години.
- У заздалегідь розігріту духовку (200-220°), поставити м’ясо і запікати 15-20 хв, щоб запеклася шкурка, а після цього зменшити температуру до 180-190º і запікати ще 30-40 хв. У процесі приготування можна поливати м’ясо жиром, що витоплюється, і соусом. Також на дно каструлі, листочка або сотейника, можна налити трохи темного пива. Алкоголь повністю випарується, надавши м’ясу та соусу пікантного особливого смаку.
Читайте також: Як приготувати яблучний пиріг
Корисні поради
- Якщо рульку відварювати не в духовці, а на плиті, то потрібно довести до слабкого кипіння, а потім зменшити вогонь і томити ногу під прочиненою кришкою ще 2-3 години.
- Якщо під час варіння рульки додати у воду оцет, то м’ясо матиме приємний присмак, але при цьому стане твердішим.
- Повністю готову рульку вийняти з духовки прямо на деку, прикрити фольгою, залишивши невелику щілину і дати м’ясу відпочити ще 10-15 хв.
- Перед запіканням ніжку можна обмазати соусом із гірчиці з медом, гірчиці з майонезом, а також нашпигувати крупно порубаним часником.
- Разом із рулькою, в духовку на деко можна покласти кислі яблука. Вони стануть чудовим гарніром до жирного м’яса. Також можна покласти картоплю, вона насититься жиром і буде дуже смачною.
- До столу, рульку традиційно подають з міцною гірчицею і хріном зі сметаною. Як гарнір чудово підходять: картопля, печені яблука, квашена капуста, мариновані сливи, свіжі овочі.
- Сервіруючи стіл, не забудьте про індивідуальний зубчастий ніж для стейка і виделку, вони неодмінно стануть у пригоді та допоможуть гостям легко впоратися з частуванням.