Як засолити червону рибу

Як засолити червону рибу Кулінарія

Апетитні шматочки солоної сьомги, форелі, бутерброди зі скибочками червоної риби, у багатьох є одними з улюблених закусок на святковому столі. При цьому справжні поціновувачі риби вважають за краще солити делікатес самі, а не купувати в маркетах, оскільки куплена готова риба, хоча і буде напевно чудової якості, але все ж може виявитися недосоленою або пересоленою.

Кілька порад перед тим, як засолити червону рибу:

  • Купуючи рибу на ринку або в супермаркеті, беріть цільну риб’ячу тушку, з плавниками й головою (це може бути горбуша, кета, форель або сьомга).
  • Рибу краще вибирати охолоджену або заморожену, але водночас таку, що ще не піддавалася розморожуванню.
  • Якщо риба була куплена в замороженому вигляді, то розморожувати її необхідно або на нижній полиці холодильника, або в прохолодному місці на столі.

Що знадобиться для засолювання:

  • Глибока емальована миска або пластиковий контейнер. Металеву місткість краще не використовувати, оскільки риба може набути стороннього неприємного металевого смаку.
  • Обробний гострий ніж середнього розміру.
  • Кулінарні ножиці (для відрізання плавників)
  • Суміш для засолювання
  • Гніт. Для цих цілей підійде будь-який важкий предмет (наприклад, велика банка, наповнена водою).

Як обробити рибу

  • Спочатку необхідно ножем відрізати рибі голову. При цьому її можна не викидати, а залишити для приготування юшки.
  • Потім кулінарними ножицями відрізати плавники
  • Після цього розрізати черевце уздовж і вийняти всі нутрощі.
  • Після цього, ножицями потрібно надрізати м’ясо зліва і справа від хребта, таким чином відокремлюючи його від бічних кісточок.
  • Вийде тушка з кістками, які легко виймаються руками.
  • Якщо отримане філе велике — розрізаємо його навпіл.

Якщо в рибі опинилася ікра, її потрібно акуратно витягти, покласти в піалу. Потім ікру обдати окропом (для дезінфекції) і помістити на 8-10 хвилин у теплу кип’ячену підсолену воду, яку готують за пропорцією: 2 стол.лож. солі на 0,5 л холодної води. Коли ікра просолиться, з неї буде легко зняти плівки.

Якщо всередині опинилися молоки, то їх також можна акуратно вийняти, протерти від залишків риб’ячих тельбухів, намазати сумішшю для засолювання і покласти засолюватися разом із філе.

Читайте також: Як приготувати салат із кальмарів

Як засолити червону рибу

Існує кілька основних способів засолювання червоної риби.

Спосіб 1. Засол у маринаді

Для засолу в маринаді рибне філе потрібно розрізати на невеликі пластини, викласти в банку (скляну) шарами, чергуючи з шарами кілець ріпчастої цибулі, часнику, хрону (3 цибулини (невеликі), 2 дрібно посічені зубчики часнику, невеликий шматочок кореня хрону) і зверху залити все маринадом.

Для маринаду знадобиться: 250 мл води, 60 мл оцетової есенції, 2 ст.лож. оливкової або соняшникової олії, 3 ст.лож. цукру, 2 ч.лож. солі, 2 ч.лож. цедри лимона. Готувати з розрахунку: на 1 частину розсолу – 1 кг філе червоної риби.

Засолену таким способом рибу, прибрати в холодильник на два дні. Після цього її можна їсти.

Спосіб 2. Сухий посол

Сухим способом найчастіше готують рибу, вагою понад 1 кг. Для цього свіжу рибу обробляють традиційним способом, а потім посипають обидві половинки філе великою сіллю.

Солі потрібно брати приблизно з розрахунку: 3-4 стол.лож. на один кг філе червоної риби. Якщо солі буде мало, то риба погано просолиться. А в деяких випадках, наприклад, якщо засолюється сьомга, то сіллю можна засипати так, щоб вона повністю покрила рибу.

Крім того, іноді для того, щоб готове рибне філе було більш еластичним і пружним, до солі додають цукор, з розрахунку 1:3. При цьому рибне філе також набуває глянсового блиску і не розповзається навіть у разі сильного здавлювання.

Пересолити сиру сьомгу доволі складно, оскільки це жирна і соковита риба, а її м’ясо вбирає солі не більше ніж стільки, скільки необхідно.

Після того, як філе посолили, обидві половинки притискають і загортають їх у паперовий рушник, або суху чисту цупку тканину, і кладуть у місткість, яка щільно закривається (емальовану салатницю, або пластиковий контейнер).

Після цього контейнер прибирають у холодильник і витримують близько 12-16 годин при температурі +5+10°.

Коли риба буде готова, її дістають, і акуратно зчищають сіль щіточкою або ножем.

Спосіб 3. Засол з олією

Наступним популярним способом є засол червоної риби з рослинною олією. Для цього, на 1 кг рибного філе, знадобиться 3 чайні ложки солі та 125 мл олії;

  • Обробляємо рибу традиційним способом. Філе, що вийшло, нарізаємо впоперек, пластинками середньої величини, товщиною близько 0,5 см.
  • Ці пластинки складаємо в емальовану миску, або пластиковий контейнер.
  • Шари риби чергуємо з сіллю і заливаємо олією, потім перемішуємо.
  • Перекладаємо в скляну банку і ставимо в холодильник на 10 годин.
  • Після цього рибу можна їсти.
Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности