Пил з полірованих меблів можна стерти за допомогою вовняної або синтетичної сухої ганчірочки. Через тертя волокон у ганчірках з вовни та синтетики виникає статична електрика, і порошинки самі тягнуться до ганчірки. Сильно забруднені поліровані меблі можна почистити ватним тампоном, змоченим у підігрітому оцті, після чого витерти поверхню насухо і відполірувати її до блиску за допомогою воску або безбарвного крему для взуття.
Найефективнішим засобом для чищення полірованих меблів є спитий чай, краще, якщо він буде китайським. Відцідіть рідину, візьміть чаїнки, загорніть їх у тканину і цим мішечком натріть меблі, потім підсушіть за допомогою сухої чистої ганчірки.
Поліровані меблі можна протирати м’якою ганчірочкою, змоченою в молоці, а потім протерти шматком оксамиту або вовняною тканиною.
Якщо поверхня полірованих меблів потемніла, то її можна освіжити такими способами:
- Зітріть пил із меблів, потім швидко промийте їх прохолодною водою та підсушіть ганчіркою і відполіруйте ватним тампоном, змоченим у суміші, що складається з 2 частин скипидару, 1 частини оцту та 2 частин лляної олії. Полірувати поверхню потрібно в прискореному темпі, щоб вона нагрівалася, це посприяє окисненню лляної олії, що своєю чергою додасть втраченого блиску.
- Зробіть зі шматка фланелевої тканини тампон, оберніть його шматком м’якої бавовняної тканини. Вмочіть тампон у суміш, що складається з рівних частин рослинної олії та червоного вина. Натирайте меблі, описуючи невеликі кола, поки не побачите бажаний блиск.
- Якщо на меблях з’явилися плями, то їх потрібно тут же видаляти. Для цього можна використовувати рослинну олію і сіль. Нанесіть суміш на пляму, потримайте кілька годин, потім приберіть суміш і протріть меблі чистою вовняною ганчіркою.
- Брудні плями з полірованих меблів можна змити за допомогою бензину, а щоб потім відновити блиск, потрібно взяти чисту ганчірку, вмочити її в суміш одеколону і лляної олії та протерти поверхню меблів. Після висихання поверхню потрібно натерти вовняним клаптем.
- Щоб прибрати з полірованих меблів застарілі плями, їх слід протерти шматком шкіри, змоченим у капустяному розсолі. Потім поверхню потрібно гарненько протерти сухою ганчіркою.
Якщо після якогось свята ви виявили на поверхні полірованих меблів застиглі краплі воску, то їх потрібно видалити за допомогою нагрітого ножа. Візьміть ніж, нагрійте його в киплячій воді й тупим кінцем дуже обережно зніміть краплі. Якщо залишився слід, то його потрібно відтерти ганчірочкою, змоченою в бензині або трохи теплій воді.
Читайте також: Чим чистити чавунну, емальовану та акрилову ванну
Якщо на полірованій поверхні меблів залишилися сліди від мокрих склянок, то їх потрібно протерти ядром волоського горіха. Після того, як плівка горіхової олії підсохне, поверхню меблів слід натерти суконною тканиною.
Позбутися плям від води допоможуть три склади:
- Розведіть сіль у рослинній олії, протріть сумішшю меблі, потримайте 2 години й змийте.
- Розведіть одеколон у лляній олії, протріть меблі, залиште на добу. Потім поверхню потрібно відполірувати замшею.
- Нанесіть на пляму попіл від сигарет, змішаний з рослинною олією, потім відполіруйте меблі шматком вовняної тканини.
Чорнильні плями можна видалити з поверхні полірованих меблів за допомогою теплого пива. Після того, як меблі висохнуть, це місце потрібно змастити воском і відполірувати м’якою тканиною з вовни.
Плями від гарячого посуду з полірованої поверхні видаляють за допомогою:
- Тампона з вати, змоченого в денатурованому спирті.
- М’якої ганчірочки, змоченої в рослинній або лляній олії.
- клаптя тканини, змоченого в оцті. Після чого меблі потрібно протерти сумішшю з рівних частин денатурату і лляної олії.
Усі ці поради допоможуть вам зберегти поліровані меблі в чистоті довгі роки.