Цвіль є грибком, а середовищем її розмноження, як відомо, стають погано провітрювані, сирі приміщення. Тому, якщо ви стали помічати на стінах будинку цвіль, то це означає, що в будинку підвищена вологість і погано здійснювана вентиляція. І борючись із грибком, ви лише усуватимете наслідки, а причина так і сприятиме подальшому розростанню грибка.
Крім естетичного боку питання, грибок несе в собі небезпеку того, що виділяє особливі шкідливі токсини, які можуть стати причиною багатьох захворювань дихальних шляхів, спричинити алергію і завдати здоров’ю непоправної шкоди.
Отже, як позбутися цвілі у ванній?
Для того, щоб почати грамотно позбуватися плісняви у ванній, насамперед слід усунути причину розростання грибка, тобто нормалізувати рівень вологості й обов’язково зробити все можливе для забезпечення хорошої вентиляції у всіх приміщеннях.
Необхідно також врахувати й те, що стіни приміщень можуть відволожуватися і через нестачу теплоізоляції. Хоча й деякі неякісні утеплювачі, можуть також провокувати.
Читайте також: Чим чистити чавунну, емальовану та акрилову ванну
Антисептичні ґрунтовки
Одним із найпростіших і найдоступніших способів позбавлення від цвілі у ванній є обробка стін і стелі антисептичною ґрунтовкою. Цей розчин можна придбати в будь-якому магазині будівельних і ремонтних товарів. Ґрунтовка допомагає не тільки позбутися наявної плісняви, а й запобігає повторній появі грибка. Багато антисептичних промислових ґрунтовок готові до використання безпосередньо після придбання. Але бувають і концентровані, які потрібно спочатку розбавити водою, діючи згідно з інструкцією.
- Перш ніж наносити ґрунтовку, необхідно за допомогою шпателя ретельно видалити з поверхонь весь грибок.
- Потім ґрунтовку, за допомогою розпилювача або пензля, рівномірно наносять на суху чисту поверхню.
- Після цього, розчину потрібно дати вбратися і висохнути, приблизно до 6 годин.
- Через деякий час оброблювану поверхню потрібно добре промити чистою водою, почекати, поки все просохне, і нанести антисептик ще раз. Приблизно через 24 години, на висохлі та підготовлені поверхні можна наносити фарбу, плитку, шпалери.
Як позбутися цвілі у ванній народними засобами
Боротися зі цвіллю можна також за допомогою таких засобів:
- розчин мідного купоросу. Розводиться так: 100 г порошку на 10 л води. Однак іноді, розчин може надавати поверхням блакитний відтінок.
- якщо грибок не встиг сильно поширитися, боротися з ним можна за допомогою концентрованого розчину мила (господарського).
- Розчин, приготований з олії чайного дерева. Розводиться так: 2 чайних ложки цієї олії додають на 2 повних ст. води. Наносити за допомогою розпилювача і не змивати.
- суміш харчової соди та оцту. Пляму цвілі посипати содою, на соду розпорошити оцет. Сода починає вступати в реакцію з оцтом і утворюється піна. Грибок необхідно зчищати жорсткою щіткою, разом з піною, що утворюється. Потім поверхню потрібно ретельно промити.
Читайте також: Чим і як чистити поліровані меблі
Що робити, щоб цвіль у ванній не з’являлася:
- регулярно провітрювати приміщення;
- прати фіранку для ванни 1 раз на 2-3 тижні;
- душову кабіну обполіскувати гарячою водою, і насухо протирати всі стики;
- прати й просушувати килимок, що використовується у ванній кімнаті, не рідше 1 разу на 7 днів;
- своєчасно усувати конденсат, особливо на стінах за унітазом;
- не допускати переохолодження стін приміщення;
- не розвішувати в приміщенні сиру білизну;
- не допускати протікання сантехніки;
- поліпшити вентиляцію;
- виконати у дверях ванної кілька акуратних наскрізних отворів. А також регулярно залишати відкритими двері у ванну;
- під час ремонту використовувати вологостійкі матеріали.