Як приємно зайти у ванну кімнату, де сяє чистотою цариця ванна. Але утримувати її в порядку доволі непросто, адже за день цією кімнатою користується дуже багато людей, кожен з них залишає після себе різні забруднення.
Це можуть бути бризки води, мильні патьоки та залишки зубної пасти, тому ванна, як ніщо інше, вимагає до себе найпильнішої уваги господині. Адже здоров’я всієї родини безпосередньо залежить від гігієнічної чистоти цієї частини квартири. Будь-яка господиня чудово знає, що ванна швидко очищається одразу після забруднення, але не завжди є час зайнятися прибиранням у той самий момент. Знайте, якщо поверхня давно не мита, то очистити її буде набагато складніше.
Чим почистити ванну, щоб спростити процес і отримати відмінний результат? Велике значення у виборі засобів для миття ванн має ступінь жорсткості води в даному регіоні, а також стан водопровідних труб, саме ці чинники стануть основоположними під час вибору мийних засобів і способів чищення ванни.
Наш сучасний ринок побутової хімії пропонує безліч різноманітних засобів для чищення ванни, це гелі, порошки, пасти, рідини, а ще безліч дезінфікуючих препаратів.
З їхньою допомогою можна легко впоратися з різними ступенями забруднення будь-яких поверхонь ванн, чи то чавунної, чи то емальованої, чи то акрилової. За допомогою засобів для чищення можна позбутися вапняних відкладень, патьоків, мильних плям та іржі.
Читайте також: Як економити на побутовій хімії – поради розумні та екологічні
Під час звичайного очищення ванни застосовуються пастоподібні та порошкові засоби. Алгоритм використання засобів для чищення:
- Спочатку поверхню ванни потрібно змочити водою;
- За допомогою губки слід нанести засіб для чищення на поверхню ванни;
- Далі засіб розподіляють по всій поверхні, велику увагу приділяють сильно забрудненим ділянкам;
- У деяких місцях потрібно вдатися до допомоги капронової мочалки або щітки;
- І наприкінці чищення ванну обполіскують водою з душу.
Як чистити емальовану ванну із застарілими плямами
Для видалення застарілих забруднень у наші дні існує безліч суперпотужних засобів з лужними та органічними основами.
Алгоритм дій під час чищення:
- Засіб на лужній основі наноситься на поверхню ванни в те місце, де знаходиться забруднення;
- Засіб залишають на кілька хвилин на поверхні залежно від інструкції;
- Далі засіб потрібно ретельно змити водою;
- За необхідності процедуру повторюють.
При роботі з подібними засобами будьте вкрай обережними: не вдихайте пари та користуйтеся гумовими рукавичками.
Пам’ятайте, емальовану ванну не можна терти металевими мочалками або губками з абразивними властивостями. Від подібних дій можуть з’явитися подряпини, а також верхній шар емалі з кожним чищенням буде ставати все тоншим і тоншим.
Також емальовані ванни не можна чистити засобами для чищення унітазів, до їхнього складу входять агресивні кислоти, які практично миттєво руйнують емаль.
Жорстка вода часто сприяє відкладенню вапняного нальоту на стінках ванної.
Чим же почистити ванну від вапняних відкладень, адже позбутися їх дуже складно? Насамперед допоможе оцет, це перший помічник у боротьбі з вапняними відкладеннями. Обробіть уражені поверхні підігрітим оцтом або розчином лимонної кислоти, розчиненої у воді. Залиште розчин на поверхні ванни на деякий час, потім змийте водою. Хімічна реакція, що відбулася, очистить поверхню від вапна.
Якщо у вас засмітилися сіточки кранів або душові насадки, то їх слід помістити в місткість з оцтом на 30 хвилин, після чого промити водою і поставити на місце.
Як чистити акрилову ванну і душові піддони
Не так давно в наших ваннах почали з’являтися вироби з акрилу, це ванни й піддони в душових кабінах.
Плюси під час використання акрилових ванн:
- Вони дуже приємні у використанні;
- Вони завжди теплі;
- Ванни з акрилу ніколи не тьмяніють;
- На них не з’являються з часом тріщини та сколи;
Мінуси використання акрилових ванн:
- На їхній поверхні легко утворюються подряпини, але їх можна видалити за допомогою спеціальних паст для полірування в домашніх умовах.
- У ванну з акрилу не можна наливати занадто гарячу воду.
- Не можна замочувати білизну в розчині прального порошку.
Не варто використовувати під час чищення акрилових ванн абразивні засоби, також не підійдуть і агресивні склади мийних засобів, інакше поверхню буде зіпсовано, вона вимагатиме шліфування.
Доглядати за акриловою ванною потрібно дуже обережно. Найкращий засіб для чищення ванни з акрилу — це звичайний рідкий мийний засіб, який наноситься на поверхню за допомогою губки або ганчірки. Якщо на акриловій ванні з’явився вапняний наліт, то можна скористатися порошком для чищення і капроновою щіточкою.
Читайте також: Як почистити срібло
Народні засоби в догляді за ванною
Якщо звичний порошок для чищення ванн раптом різко закінчився, а ванну потрібно почистити, то іноді можна обійтися народними засобами:
- Змішайте соду зі звичайним туалетним милом. Цей засіб ідеально підходить для чищення чавунної ванни.
- У разі надто сильних забруднень підійде суміш соди й декількох крапель аміаку. Наносити подібний розчин на поверхню ванни потрібно за допомогою капронової щітки.
- Білизну ванні можна повернути за допомогою відбілювача у вигляді порошку, розведеного до консистенції сметани, він швидко й ефективно позбавить вас від нальоту. Натріть ним поверхню і дайте їй підсохнути, потім змийте водою.
Таку процедуру можна повторювати за необхідності, але захоплюватися не варто, оскільки відбілювач може зруйнувати емаль.
- Якщо з ванни погано йде вода через скупчення мильного нальоту в сифоні, то в зливний отвір слід засипати дві столові ложки соди, потім акуратно туди ж залити пів склянки оцту. Зачекайте п’ять хвилин, потім пропустіть кілька десятків літрів води, стік прочиститься, і вода знову швидко відходитиме.
При наведенні порядку у ванній не забувайте про те, що в цій кімнаті ми отримуємо необхідний заряд бадьорості щодня, зникає втома, до нас приходять приємні відчуття. Тому затишок і стан чистоти та комфорту ніколи не повинні залишати це місце, даруючи вам і вашим близьким чудовий настрій на весь день.