Як економити на побутовій хімії – поради розумні та екологічні

Як економити на побутовій хімії Побут

Побутова хімія коштує досить дорого, до того ж може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Як уберегтися від зайвих витрат і не переплачувати двічі — за побутову хімію та лікування? У світлі останніх економічних новин дбайливе ведення домашнього господарства — не самоціль, а спосіб виживання.

Найчастіше “економити” означає не зловживати: наприклад, не сипати пральний порошок від душі, а дозувати за допомогою спеціального мірного стаканчика. Читати інструкції від виробників, а не покладатися на око і почуття міри.

Однак навіть до рекомендацій виробників слід ставитися критично, пам’ятаючи, що для них головне — якнайшвидше продати якомога більше товару… А все інше — проблеми покупця.

Засоби для миття вікон (а також скел і дзеркал)

Надивившись телереклами, багато хто бере розпилювач зі спеціальним засобом і щедрою рукою зрошує вікна. Так не просто не потрібно робити, так робити — шкідливо. Найдрібніші крапельки засобу для очищення зависають у повітрі, потрапляють у дихальні шляхи, на шкіру, на волосся, в очі — загалом, усюди й всюди.

Правильне — воно ж економне — використання засобів для миття вікон не таке ефектне, але не менш ефективне: рідину потрібно нанести на серветку або паперовий рушник, протерти скляну поверхню, після чого витерти сухою газетою (потрібно щось, що не залишає ворсу, тому паперові рушники не підходять).

Мийний засіб для посудомийки

Не варто щоразу використовувати рекомендоване дозування — наприклад, цілу таблетку або мірну ложку мийного засобу для посудомийки. Така щедрість доречна тільки в тому разі, якщо посуд дуже брудний або вода надто жорстка, у всіх інших випадках половини рекомендованої дози буде більш ніж достатньо.

Кондиціонери, ополіскувачі та таке інше для посуду — нікому не потрібна і досить шкідлива розкіш у наші дні. Мало того, що ціна зашкалює, так ще й засіб залишається на посуді, щоб потрапити в їжу та отруїти організм зсередини. Якщо потрібно надати додаткового блиску (наприклад, у завантаженні посудомийки цього разу дуже багато скла — келихи або банки), у відділення для ополіскувача можна додати пів склянки звичайнісінького спиртового оцту.

Засоби з хлором (“Білизна”)

Попри лякаючий хлор у складі, в невеликих кількостях засоби з хлором абсолютно нешкідливі, і дуже навіть корисні, особливо для дезінфекції. Однак якщо лити “Білизну” безглуздо і нещадно, чистіше не стане — просто стане менше грошей. Засіб необхідно нанести на поверхню, що очищається (витрачається при цьому мінімум), почекати близько чверті години, після чого поверхню помити й почистити, використовуючи технічну мочалку або ганчірку. Той самий принцип працює з будь-яким засобом для чищення, що містить хлор: нанести, почекати, ретельно змити.

Під час роботи з “Білизною” та аналогами потрібно пам’ятати, що їх потрібно використовувати соло, оскільки під час змішування з іншими речовинами може статися вигадлива хімічна реакція з виділенням отруйного газу. Далі — опіки та отруєння.

Тому використовувати “Білизну” потрібно дуже акуратно, а краще взагалі замінити її натуральними засобами, які менш небезпечні, але і, на жаль, менш ефективні.

Читайте також: Як розносити нове взуття – поради

До речі, якщо ви звикли заливати “Білизною” унітаз, спробуйте відчистити іржу і патьоки за допомогою… так-так, кока-коли. Фосфорна кислота в складі напою просто-таки на очах розчиняє осілий наліт.

Пральний порошок

Ви не повірите, але подвійна доза прального порошку не зробить ваш одяг удвічі чистішим, ні! Усе навпаки: занадто велика кількість прального порошку перешкоджає очищенню речей і вони залишаються брудними, тому контролювати кількість використовуваного засобу просто необхідно. Не дуже вірте рекомендаціям на зворотному боці пачки порошку: для прання чотирьох-п’яти кілограмів білизни середньої забрудненості цілком достатньо… столової ложки з гіркою прального порошку.

Засіб для чищення килимів

Пристойні на вигляд люди перетворюються на шалених маніяків, коли справа доходить до чистоти їхніх улюблених килимів. Засобу для чищення не буває забагато, терти — так до кривавих мозолів… Однак виходить парадокс: вимотаний занадто запопадливою господинею і надто активним чищенням ворс намертво вбирає забруднення, і пляма назавжди стає частиною візерунка.

А ви помічали, як свіжо вичищений килим буквально на очах покривається брудом і втрачає свіжість? Це від надлишку засобу для чищення, який залишає липкий мильний наліт, що збирає пил і бруд з усього будинку.

Тому спочатку варто використовувати легші мийні засоби — наприклад, мило з водою або оцет. Тільки в тому разі, якщо вони не спрацюють, підключайте важку артилерію.

І, само собою, не забудьте повністю висушити килим після миття.

Поліролі для меблів

Якщо часто використовувати поліроль для меблів — приголомшливо ефективний, як на перший погляд, засіб — утворюється шар, до якого буде чудово липнути бруд і пил, тобто все те, чого ми якраз хотіли позбутися. Звідки взятися цьому бридкому шару? Та з поліроля, який містить різноманітні воски, що надають меблям жаданого глянцю.

Читайте також: Як почистити срібло

Саме тому поліроль рекомендують наносити рідше — наприклад, раз на місяць, а в інші дні за бажанням очищати й полірувати меблі за допомогою серветки з мікрофібри.

Освіжувачі повітря

По-перше, наївно сподіватися, що освіжувач повітря це саме повітря очищає або освіжає. Швидше, він його додатково забруднює важкими молекулами синтетичних ароматизаторів, які не всіх радують. По-друге, від освіжувачів повітря буває задуха й алергія, і використовувати його в будинку, де є тварини, маленькі діти або хворі люди, не рекомендують.

По-третє, кому потрібні освіжувачі повітря, якщо є ефірні олії?

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности