Як позбутися комах просто, доступно й екологічно

Як позбутися комах Побут

Літо — не тільки час для радості та відпочинку, а й період активних дій у війні зі всілякою літаючою кровосисною нечистю, яка докучає як у міських квартирах, так і на дачах. Однак не варто засмучуватися: позбутися комах, настирливих мух, комарів-вампірів і навіть господарських павучків у всіх щілинах можна, причому абсолютно нескладно і без гігантських витрат нервів і фінансових вливань.

Комарі, мухи, мошкара — вони здатні будь-який відпочинок перетворити на криваву баталію, що запам’ятовується. Звісно, полиці магазинів і аптек просто-таки ломляться від усіляких забійних засобів, покликаних якнайшвидше відправити літаючих шкідників у кращий світ, однак не варто забувати, що вони не зовсім безпечні, тим паче якщо в будинку є діти.

Базилік проти мух

Мухи по-справжньому не люблять базилік. Щоб стримати навалу цих негідників, що літають і дзижчать, крапніть на серветки по дві-три краплі ефірної олії базиліка, і розмістіть їх на підвіконнях. Так само добре працюють і “мішечки з сюрпризом”: у невелику сумочку, що зачіпається на шнурок, насипте сушеної зелені базиліка. Розкладіть їх на підвіконнях, підвісьте у дверних отворах і на кухні. Іноді струшуйте або мніть мішечок, щоб посилити аромат.

Читайте також: Продукти, які не потрібно зберігати в холодильнику

Однак якщо дозволяє час і місце, заведіть собі горщик зі справжньою, живою рослиною: такий базилік не тільки відлякуватиме мух, а й прикрасить будь-яке житло. Крім того, його листя можна використовувати в кулінарії.

Котяча м’ята проти комарів

Навіть якщо ваш кіт і без розуму від пучка сушеної котячої м’яти, це зовсім не означає, що м’ята — загальна улюблениця. Так, практично всі комахи, зокрема й комарі, вважають за краще облітати місця, пропахлі котячою м’ятою, десятою дорогою. Розлякати комарів можна різними способами: наприклад, розвісити пучки свіжої м’яти по квартирі, щоб вона висохла. Вийде подвійний ефект: поки м’ята свіжа, вона відлякує комарів. Суху траву можна дрібно порубати й зсипати в мішечки, які, своєю чергою, розкласти в шафах — м’яту також дуже не любить міль, і платтяна, і продуктова.

Якщо додати кілька крапель ефірної олії до крему і нанести його на шкіру перед роботою в саду або, скажімо, прогулянкою в лісі, ви отримаєте близько двох годин, повністю вільних від комариних укусів.

Запах котячої м’яти взагалі дуже добре відлякує будь-яких домашніх комах. Спробуйте обприскувати плінтуси, кути, зворотний бік меблів щоразу після прибирання міцною м’ятною водою (на чверть склянки води 40 крапель ефірної олії м’яти перцевої) – то зменшить поголів’я комах у вашому домі в рази.

Лимони проти павуків

Павуки ненавидять цитрусові. Вже незрозуміло, за що вони не злюбили запах лимонів або апельсина, однак якщо протирати меблі розчином із соком цитрусових (на півлітра води — сік одного лимона), то за кілька днів павуки покинуть приміщення. Якщо розкласти в шафах скоринки лимонів, то павуки не заведуться навіть у найтемніших і найзатишніших куточках.

Оцет проти мурах

Полчища мурах, що крокують довгою колоною по одному, — кошмар будь-якої господині. На жаль, мурахи часті гості в будинках і на дачах, та й у старі квартири теж примудряються забиратися.

Головне в боротьбі з навалою мурах — наполегливість і сталість. Це означає, що обробляти уражені ділянки й територію, якою проходять мурашині стежки, необхідно щодня і ретельно.

Читайте також: Як відбілити тюль у пральній машині в домашніх умовах

Міцним розчином оцту — один до одного з водою — потрібно протирати всі поверхні в зараженому домі, по яких можуть мандрувати мурахи (стільниці, полиці, плінтуси, панелі тощо) щонайменше раз на день, а краще — два-три. Оцет відбиває запах стежки — це руйнує навігацію мурашок, вони не знають, куди йти, тому високий шанс, що підуть кудись в інше місце, а не до вас на кухню.

З профілактичною метою плінтуси можна протирати водою з додаванням ефірних олій м’яти, евкаліпта або гвоздики.

Кориця проти пилових кліщів

Якщо ви теж боїтеся навіть думати про можливих загарбників своєї подушки — найдрібніших паразитів, пилових кліщів, то наш сайт рекомендує провести екологічно чисту дезінфекцію. Усе просто: змішайте столову ложку спирту, стільки ж перевареної води й п’ятдесят крапель ефірної олії кориці. Цю суміш заправте в пульверизатор і обприскайте подушки, ковдри, килими та взагалі всю постільну білизну.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности