Легка повітряна тканина служить захистом від зовнішнього пилу, яскравого палючого сонця. Кожна господиня бажає домогтися білосніжності тюлів на своєму вікні, адже як не доглядай за цим важливим предметом декору, він брудниться і зношується.
Як відбілити тюль у пральній машині в домашніх умовах — питання, відповідь на яке важлива для багатьох старанних жінок. Можна звісно здати завіси в хімчистку і без зайвого клопоту отримати бажаний результат. Однак, це доступно не всім і не завжди виправдано. Крім того, хочеться мати свій маленький секрет, поділитися яким завжди на радість досвідченій умілиці.
Для розв’язання проблеми з віконними вуалями існує безліч способів, найпоширеніші передаються у спадок від бабусь. Нові підказує життя і досвід.
Фіранкам важлива свіжість і білизна
Якщо прийнято рішення повернути потьмянілій фіранці колишню білосніжність самостійно, то рішення номер один продається в кожному господарському відділі — це відбілювач, або в народі — білизна. Нічого складного. У теплій воді розводимо невелику кількість хімії й замочуємо тюль приблизно на годину. Після чого занурюємо її в пральну машину і в режимі полоскання ретельно вимиваються залишки їдкої речовини. Легкий віджим і вивішуємо тюль сушитися. Використовувати цей метод як панацею не рекомендується. По-перше, білизна має властивість руйнувати структуру волокна тканини, що призводить до швидкого зношування і псування. По-друге, — після застосування хімії, інші відбілювальні засоби будуть безсилі.
До народних методів відбілювання легких завіс належить нашатирний спирт, сіль, перекис водню і навіть незрозумілий, на перший погляд — зеленка. З неї й почнемо.
Читайте також: Продукти, які не потрібно зберігати в холодильнику
Звучить вельми сумнівно, але, як доводить практика, — вельми вдало. Пожовклий або посірілий тюль для того, щоб відбілити зеленкою, потрібно занурити в спеціальний розчин. Робиться він так: 10-15 крапель смарагдової речовини розводимо в склянці теплої води. Гарненько розмішуємо рідину до повного розчинення. А далі стираємо тюль у машинці без функції віджимання і полоскання. Адже цю процедуру потрібно провести вручну з додаванням розведеної зеленки.
Вельми вдалим є спосіб відбілювання за допомогою солі. Для цього необхідно замочити на ніч тканинний виріб у воді з додаванням 2-3 столових ложок солі. Після чого стираємо і сушимо.
Сліпучої білизни й оновленого вигляду тюлям також додасть суміш нашатирного спирту і перекису водню. На 10 літрів окропу беремо столову ложку нашатирю і 2 столові ложки 3% перекису, замочуємо тканину на пів години. Далі — звичайна процедура прання.
Як відбілити тюль у пральній машині в домашніх умовах?
Прогрес не стоїть на місці. На зміну ручному пранню прийшло машинне. Зручно, швидко і якісно. А головне — можна раціонально використовувати час, коли машинка-автомат бореться з брудом, плямами на вашому одязі та речах. Для того, щоб не пошкодити таку ніжну тканину, як тюль, необхідно правильно підходити до процесу прання.
Враховуйте такі моменти:
- не намагайтеся відбілити тюль за допомогою хлорки в машинці, щоб не зіпсувати виріб;
- структуру тканини збереже кисневий відбілювач;
- відбілити тюль на стадії прання вдасться, якщо одночасно з пральним порошком додати близько двох ложок солі;
- таблетки перекису водню — ще один універсальний засіб. Додайте всередину машинки 10 таблеток і виперіть у делікатному режимі без віджимання.
Важливо враховувати особливості тканин
Через свої розміри тюль дійсно складно випрати й просушити. Варто дбайливо поставитися до цієї речі, адже за найменшої похибки можна зіпсувати матеріал і заново займатися підбором і пошиттям нового полотна на вікно. Саме від матеріалу фіранок залежить ступінь їхньої обробки різними засобами за рекомендованої температури прання. У різновидах тюлі притаманні як натуральні волокна: бавовна, шовк, льон, так і віскоза, полімерні структури з додаванням ниток латексу або люрексу. Враховуємо також наявність малюнка або вишивки.
Потрібно з розумінням справи підійти до питання, як відбілити тюль в домашніх умовах у пральній машині, виготовлену з такого матеріалу як капрон. Для нього чистка в пральній машині ідеальний варіант. Делікатним є використання відбілювачів і засобів для виведення плям, а також не варто перевищувати температуру води за 60 градусів.
Власникам тюлі з плетінням у стилі серпанку потрібно озброїтися спеціальним мішком для прання подібних виробів. Жодного віджимання і температура води не повинна перевищувати 30 градусів.
За максимуму 60 градусів дозволено прати вироби з натуральних і комбінованих тканин.
А що стосується органзи й фіранок з елементами вуалі, то тут використовується лише делікатне прання тканин за температури до 30 градусів.
Володіючи такою цінною інформацією і правильно її використовуючи, будь-яка господиня зможе повернути тканині, що надає будинку затишок і красу, первозданну білизну і свіжість. Головне вчасно почати цей процес і дотримуватися всіх основних вимог до делікатного виробу.