Згадувати про волоський горіх почали більше 4-х тисяч років тому, ще з часів Авіценни та Гіппократа були описані його корисні властивості. Ядро волоського горіха за зовнішнім виглядом схоже на мозок, через цю схожість у Вавилоні заборонили їх вживати, оскільки жерці були впевнені, що людина, яка з’їла волоські горіхи, може сильно порозумнішати. “Свято для мозку” називали волоські горіхи в 18 столітті російські медики.
Волоський горіх, корисні властивості якого знайшли застосування в медицині й у народних цілителів для лікування різних захворювань, справді ефективний. Регулярно вживаючи волоські горіхи навіть у малій кількості, можливо значно поліпшити пам’ять і відновити процес мислення. Результат не змушує на себе довго чекати, достатньо всього кілька тижнів — і ефект досягнуто. Корисні властивості волоського горіха в наш екологічно нестабільний час, часто пов’язаний із підвищенням радіоактивного фону, також слугують для підвищення захисних сил організму.
Читайте також: Чорноплідна горобина: корисні властивості та протипоказання
У складі ядер волоського горіха містяться важливі для організму людини вітаміни групи B, РР, С, клітковина, каротин, мінеральні сполуки та органічні речовини. У листі та ядрах горіха містяться фолієва кислота, альдегіди, ефірні олії. Навколоплідні частини містять хінони, кумарини, дубильні речовини. Особливо велика кількість важливих і корисних речовин міститься в шкаралупі незрілого волоського горіха. У ній так само містяться стероїди фенол карболові кислоти.
Корисні властивості волоського горіха
- Горіх волоський має властивість розширювати судини й використовується як сечогінний засіб завдяки вмісту в ньому сполук калію і магнію, знижує артеріальний тиск. Дозрілий волоський горіх являє собою натуральний збалансований полівітамінний комплекс.
- Вміст вітаміну С в горісі волоському настільки великий, що навіть чорна смородина і цитрусові не можуть з ним змагатися.
- Користь волоських горіхів, безумовно, доведена медиками, які рекомендують вживати їх як профілактичний засіб для підвищення імунітету під час сезонних застудних захворювань;
- Волоські горіхи вживають для швидкого відновлення сил після виконання робіт, пов’язаних важкими фізичними навантаженнями, зміцнення м’язів і зняття відчуття втоми;
- Чудовим засобом є горіх для нормалізації шлункової діяльності та боротьби із закрепами;
- Залізо, калій, магній, кобальт, йод, жирні кислоти, що входять до складу плодів волоського горіха, виявляться корисними під час лікування серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, анемії;
- Американські вчені провели дослідження волоських горіхів і встановили, що вміст жирів у них дуже високий (2/3). Ними цілком можна замінювати жирні харчові продукти, особливо це стосується людей, які дотримуються дієти.
- Група антиоксидантів, що міститься тільки у волоському горісі, унікальна, вона сприяє зниженню ризику онкологічних захворювань передміхурової та молочної залози.
- До речі, доведено, що ядра волоських горіхів позитивно впливають на чоловічу потенцію, для цього достатньо регулярно вживати всього лише сім горіхів на день;
Відомі факти про волоські горіхи
- Не одні тільки ядра волоських горіхів використовуються для лікування народними цілителями, листя є не менш цінним засобом для лікування. З нього готують настій, який застосовують під час лікування склерозу, туберкульозу, рахіту, а також для зниження цукру в крові та кращого обміну речовин. Так само настій використовують зовнішньо як примочки для загоєння ран, для промивання гнійних висипів, екзем, лишаїв. Застосовують для полоскання в разі кровоточивості ясен, запальних захворювань горла і рота.
- Із перетинок волоських горіхів, настояних на горілці, виходить настоянка, яку вживають у разі хвороб нервів і за ознобу;
- Волоський горіх не просто корисний він ще й досить смачний. За ці властивості його цінують у кондитерській промисловості та кулінарії.
- Ядра горіхів з успіхом застосовують для приготування цукерок, тортів та інших смаколиків.
- А кулінари готують пікантні соуси з додаванням волоських горіхів для заправки різноманітних салатів. Смажені ядра горіхів подають разом із зеленню до м’яса птиці, додають у різні салати.
- Ще варто знати один нюанс — свіжозібрані волоські горіхи будуть найкориснішими та найсмачнішими;
Читайте також: Харчування при випаданні волосся: корисне може бути смачним
Протипоказання
Так влаштовано все в природі, кожна рослина має свій “позитив і негатив”, це корисні та шкідливі властивості. Волоський горіх теж має деякі шкідливі властивості.
- Протипоказано вживання горіхів людям, які мають шкірні захворювання (щоб уникнути загострень), такі, наприклад, як псоріаз, нейродерміт, різні екземи.
- Не рекомендують вживати волоські горіхи тим, у кого є схильність до алергічних захворювань.
- Не можна вживати горіхи у великих кількостях, це не тільки не принесе користі, а й може спровокувати спазм судин у головному мозку.
- Завжди пам’ятайте, все добре в міру;