Що і як їсти, щоб гормони були в нормі?

Що і як їсти, щоб гормони були в нормі Харчування

Щось із гормонами? Прищі, ПМС, жирне волосся, нічний перекус, втома і поганий настрій – це не завжди ознаки грандіозної катастрофи. Найчастіше це ознака того, що організм втомився, і до його бажань потрібно ставитися уважніше.

Увага! Ми не говоримо зараз про стани, які потребують лікування та коригування спеціальними препаратами. Ніколи і ні за яких умов зміни в раціоні не замінять медикаментозну терапію, але збалансоване харчування допомагає почуватися краще. Не існує чарівного “шматочка”, з’ївши який можна припинити приймати таблетки, виписані лікарем. Якщо у вас з’явилися будь-які запитання, поставте їх лікарю, а не шукайте відповіді в інтернеті!

Деякі дотепні ендокринологи кажуть, що в здоровому тілі – здорові гормони.

Щось у цьому є, бо саме гормони контролюють усі процеси в організмі, від метаболізму і роботи імунної системи до менструального циклу. Гормональний баланс – це баланс усього організму.

Читайте також: Прищі перед місячними або що потрібно їсти для чистої шкіри

А добре збалансований раціон просто необхідний для підтримки цього балансу.

Додайте здорові жири

Здорові жири – важливі будівельні блоки для синтезу гормонів, тому вживання різноманітних жирних кислот таке важливе. Кокосова олія, авокадо, червона риба, горіхи – доступні джерела найцінніших жирів. Ними бажано замінити м’ясо, вершкове масло і маргарини, а також яйця.

Не забувайте про соєві продукти

Усі соєві продукти – тофу, соєве м’ясо, соєвий соус, місо і просто соєві боби – чудове джерело дієтичних фітоестрогенів. Вони ідеально підходять для жінок, які страждають від ПМС або симптомів, пов’язаних із менопаузою (наприклад, припливи).

Використовуйте прянощі та спеції

Здається, у світі смакових приправ ми стали забувати про спеції, ароматичні трави й прянощі. Але ж, якщо вірити східним вченням, спеції оздоровлюють організм!

Читайте також: Червоне м’ясо – користь чи шкода?

Для балансу гормонів використовуйте корицю, куркуму, каєнський перець, часник та імбир.

Менше кави

Якщо ви ще не усвідомили, що кофеїн – зло, то саме час. Крім усього іншого, він ще й опосередковано впливає на вироблення гормонів, втручаючись у природні процеси.

Відмовтеся від дієт

Дієти й такий модний нині детокс виснажують організм. І не тільки в тому сенсі, що тіло худне, позбуваючись запасів – якраз навпаки. Гормони “збивають” налаштування – вирішивши, що настав голод, вони з натхненням чекають наступних ситих днів, щоб від’їстися і трохи більше накопичити. Дослідження показують, що інтенсивна втрата маси тіла впливає і на гормональний баланс, і може призвести взагалі до нездатності підтримувати здорову масу.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности