Сучасна їжа часто не просто шкідлива. Звичні продукти викликають звикання, таким чином підсаджуючи мільйони споживачів на потенційно смертоносний наркотик. Особливі хімічні речовини, без яких смак звичайної їжі здається нам уже не настільки насиченим, вбивають нас зсередини.
Придивіться — вони у складі не тільки їжі, а й, наприклад, тютюнових виробів. Мабуть, компанії вирішили, що тютюнової залежності недостатньо, і вирішили перетворити свій продукт на справжній хімічний коктейль. Не можна довіряти навіть так званій екопродукції на спеціальних полицях у супермаркетах, оскільки на упаковці можна написати все, що завгодно, а провести розгорнуте тестування може далеко не кожен споживач.
Бісфенол А
Хімічна речовина, що використовується в промисловості та виготовленні пластиків.
Легко розчиняється у воді, завдяки особливим властивостям імітує гормони й у такий спосіб порушує роботу ендокринної системи; провокує проблеми з чоловічою статевою системою, стимулює надто раннє статеве дозрівання, часто є причиною ожиріння, розладів психіки та навіть злоякісних новоутворень репродуктивної системи.
Читайте також: Що і як їсти, щоб гормони були в нормі?
Досліди на мавпах показали, що бісфенол А може бути причиною раку грудей.
Бісфенол А міститься в харчових упаковках, з них він потрапляє в їжу. Остерігайтеся консервів, продуктів і напоїв у пластикових упаковках (зокрема в пляшках).
Акриламід
Мономер, який використовується при створенні сополімерів та інших будівельних матеріалів.
Зустрічається в крохмалистій їжі, приготованій при високій температурі: у чіпсах і картоплі фрі, у хлібі, печиві, попкорні, у тортиках і тістечках, в арахісовій олії та в будь-якій смаженій їжі.
Занадто багато акриламіду може спровокувати рак, руйнування нервових клітин, мутації ДНК, хворобу Альцгеймера.
Глутамат натрію
Харчова добавка E621, що підсилює запах і смак їжі, робить їх виражено апетитними.
Міститься практично у всіх готових продуктах: від напівфабрикатів, бульйонних кубиків і сумішей спецій до соків, снеків, дитячого харчування і делікатесів.
Але найбільше глутамату натрію в “сміттєвій” їжі: чіпсах і крекерах, у фаст-фуді, у консервах і гідролізованому рослинному (тобто соєвому) білку, що міститься практично у всіх напівфабрикатах.
Глутамат натрію — найсильніший токсин, що вбиває клітини мозку одразу після потрапляння в організм. До того ж він може стати причиною появи ракових пухлин.
Необхідно повністю відмовитися або хоча б зменшити споживання напівфабрикатів і фастфуду. Маленькими кроками можна домогтися майже повного очищення організму. Наприклад, можна їсти свіжі овочі замість консервованих (взимку — заморожені). Чіпси та сухарики замінюйте насінням, горіхами, овочами, фруктами.
Кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози
Найпопулярніший цукрозамінник, який нібито цукор, але нібито… ні. Це найдешевший спосіб підсолодити все, що завгодно, зробити це щось набагато ароматнішим і надати, наприклад, випічці спокусливого коричневого відтінку.
Сумно, але кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози можна знайти… Та майже скрізь! У готових соусах, у випічці та печиві, у соках, пластівцях, йогуртах, у газованих напоях і в усіх ліках-сиропах.
Читайте також: Прищі перед місячними або що потрібно їсти для чистої шкіри
Велика кількість фруктози буквально вбиває, провокуючи розвиток ожиріння, діабет, гіпертонію та онкологічні захворювання. Фруктоза також чинить негативний вплив на печінку.
Її міститься зовсім небагато у фруктах і ягодах, і це нормально. З такою кількістю фруктози людський організм, звісно, в змозі впоратися (до того ж йому в цьому допомагають натуральні антиоксиданти й вітамін С).
Але ось у кукурудзяному сиропі концентрованої фруктози дуже багато. Особливо шкідливими є газовані напої та соки, які не містять клітковини, але зате просто-таки наповнені фантастичною кількістю кукурудзяного сиропу з фруктозою.