Чорноплідна горобина: корисні властивості та протипоказання

Чорноплідна горобина Харчування

Чорні ягоди аронії, або чорноплідної горобини, мають приємний терпкий кисло-солодкий смак, а також вирізняються цілющими властивостями. Це науково обґрунтований факт, який послужив причиною внесення цих плодів Міністерством охорони здоров’я 1962 року до списку речовин із лікувальними якостями.

Корисні властивості та протипоказання

Секрет дивовижних цілющих властивостей чорноплідної горобини таїться в хімічному складі цих ягід.

Мультивітамінний комплекс ягід аронії робить їх чудовим засобом підтримання імунітету в період застуд та авітамінозу, а мікро- та макроелементи у складі плодів чорноплідної горобини — заліза, марганцю, бору, міді — дає змогу поповнити дефіцит цих речовин та забезпечити здоров’я всім органам і системам організму.

Читайте також: Харчування при випаданні волосся: корисне може бути смачним

Рутин, що міститься в аронії, перевершує за концентрацією навіть смородину. Це особливо важливо для людського організму, який може отримувати цей вітамін тільки ззовні, оскільки самостійно виробляти його не може. Користь рутина полягає ще й у властивості сповільнювати процеси старіння та підтримувати загальний стан соматичного здоров’я.

Ягода коштом своєї низької калорійності (в 100 грамах міститься 55 ккал) може вважатися дієтичним продуктом. Страви й напої з чорноплідної горобини можуть бути включені в раціон дієтичного харчування.

Наявність пектинових речовин у складі ягід забезпечує підвищення захисних імунних резервів організму, а також сприяє виведенню з організму важких металів, шлаків і токсинів. Це дає змогу підвищити стійкість організму до негативних впливів зовнішнього середовища та відновити природну мікрофлору кишківника.

Ягоди аронії мають властивість приводити в норму травні процеси, а також стимулювати вироблення і відтік жовчі.

Антоціанін, що входить до складу чорноплідної горобини, здатний стати профілактичним борцем з онкозахворюваннями.

Вміст у ягодах аронії йоду уможливлює вживання цього продукту як засобу боротьби із захворюваннями щитоподібної залози.

Пацієнтам зі схильністю до гіпертонії показано вживання відварів з ягід чорноплідної горобини. Крім того, подібний напій може допомогти людям із цукровим діабетом, ревматизмом, а також людям, схильним до алергічних реакцій.

Читайте також: Плоди фінікової пальми – хранителі здоров’я людини

Регулярне вживання ягід і продуктів, що їх містять, може позитивно позначитися на стані здоров’я кровоносної системи. Це пояснюється вмістом в аронії калію. Зазначається, що чорноплідна горобина сприяє зміцненню й наданню еластичності та пружності стінкам судин. Крім того, вживання ягоди впливає на виведення з організму “поганого” холестерину, що є необхідним у профілактиці атеросклеротичної хвороби.

Зазначається, що чорноплідна горобина має властивість відновлювати емоційну рівновагу та спокій. У зв’язку з цим можна говорити про седативні якості плодів аронії.

Чорноплідна горобина: протипоказання

У деяких випадках вживання аронії може стати небезпечним для здоров’я.

У зв’язку з цим лікарі не рекомендують вживати продукти, що містять ягоди та сік чорноплідної горобини, людям, які страждають від проблем, пов’язаних із кровоносною системою організму. Зокрема, варикоз, тромбофлебіт і підвищене згортання крові є серйозними протипоказаннями до вживання ягід.

Пацієнтам із порушеннями перистальтики кишківника, гастритом і виразковою хворобою шлунка в гострій стадії варто відмовити собі у стравах із вмістом м’якоті чи соку чорноплідної горобини. Це пояснюється вмістом великої кількості органічних кислот у складі ягід.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности