Печінка бере на себе весь негатив нездорового способу життя. Допомогти з ним впоратися можуть найпростіші продукти, які доступні абсолютно всім.
Печінка — багатофункціональний орган: вона відповідає за травлення, склад крові, обмін речовин, імунітет. Вона також “запасає” поживні речовини та виводить токсини.
Не треба забувати, що печінка до того ж і залізо, яке виробляє дуже важливі хімічні сполуки. Якщо печінку не берегти, це може призвести до ожиріння, серцево-судинних захворювань, хронічної втоми, головного болю, проблем із травленням, алергій та інших проблем зі здоров’ям.
Щоб підтримати здоров’я печінки, експерти рекомендують обмежити їжу тваринного походження, відмовитися від алкоголю, цукру і напівфабрикатів. І, звісно, кинути палити. Куріння в буквальному сенсі вбиває печінку.
Читайте також: Плоди фінікової пальми – хранителі здоров’я людини
Часник
Часник активує в печінці особливі ферменти, які очищають організм від токсинів. Аліцин і селен теж допомагають печінці нормально функціонувати та запобігають її руйнуванню. Також часник знижує рівень холестерину і тригліцеридів, які здатні порушити роботу печінки. Найкраще вживати свіжий часник.
Грейпфрути
Вітамін С, пектин і антиоксиданти в грейпфруті благотворно впливають на печінку. Глутатіон, своєю чергою, нейтралізує вільні радикали й позбавляє печінку важких металів, а флавоноїд нарингенін справляється з жиром.
Якщо ви приймаєте якісь ліки, проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як почати регулярно їсти грейпфрути або пити грейпфрутовий сік.
Буряк
Флавоноїди та бета-каротини в буряку стимулюють роботу печінки й очищають кров.
Пийте буряковий сік або робіть салат із буряка з додаванням лимонного соку й оливкової олії.
Лимони
Лимони очищають печінку завдяки особливій речовині — лимоніну. Також вони покращують травлення (спасибі вітаміну С) і допомагають печінці засвоювати мінерали. Тож насолоджуйтеся домашнім лимонадом частіше.
Зелений чай
Зелений чай підтримує водний баланс в організмі та допомагає йому позбуватися токсинів. Мало того, він стимулює ліпідний катаболізм (спалювання жирів) і запобігає ожирінню печінки. Зелений чай частково усуває шкоду, завдану печінці, наприклад, алкоголем.
Яблука
Завдячуючи пектину яблука покращують травлення, позбавляючи організм токсинів, кров — холестерину, а печінку — зайвої роботи. Яблучна кислота бореться з канцерогенами.
Читайте також: Чорноплідна горобина: корисні властивості та протипоказання
Волоські горіхи
Велика кількість амінокислоти L-Аргініну у волоських горіхах допомагає печінці очищати організм від шкідливих речовин. Крім того, волоські горіхи містять глутатіон і омега-3 жирні кислоти, завдяки яким печінка краще працює. Горіхові поліфеноли запобігають руйнуванню печінки.
Броколі
Додавайте до свого раціону броколі. Глюкозинолати, що містяться в ній, допомагають організму впоратися з канцерогенами.
Велика кількість клітковини в броколі покращує травлення, а завдяки жиророзчинному вітаміну Е печінка працює ефективніше.