Ви чхаєте? Кашляєте? У вас ломить суглоби, болить голова? Вам не хочеться вилазити з ліжка? І ви, звісно, думаєте, що вже хто-хто, але саме ви і якраз у цей момент знаєте про застуду все… Насправді це абсолютно не так. Можливо, ви-то і хворієте виключно тому, що нічогеньки про застуду і не знаєте. Прочитайте нашу статтю, і можливо, наступного разу вам вдасться уникнути застуди.
Інкубаційний період застуди – 48 годин
У вас дере горло і закладає ніс? Згадайте, де ви були 48 годин тому — найімовірніше, саме там ви й підхопили застуду. Доведено, що вірусам, які спричиняють ГРЗ, потрібно саме дві доби, щоб вбудуватися в клітину, почати розмножуватися і, відповідно, викликати у вас усі ці неприємні симптоми. Не впевнені, грип у вас чи звичайна застуда? Практика показує, що за застуди у дорослих вкрай рідко буває жар. Грип же, навпаки, не тільки викликає високу температуру, а й розвивається стрімко, повністю підпорядковуючи собі тіло людини за дві-три години. Крім того, грип часто супроводжується кашлем, який швидко посилюється.
Постійні помірні фізичні навантаження захищають від застудних захворювань
У вашій аптечці можуть бути найсучасніші препарати для підвищення імунітету, ви можете правильно харчуватися й уникати контактів із зараженими людьми… Однак ви обов’язково захворієте, якщо ігноруєте фізичну активність: те, як нехитрі вправи або прогулянки на свіжому повітрі підтримують імунітет, варте здивування. Якщо не хочете захворіти на ГРЗ, тренуйтеся хоча б, а на вихідних більше гуляйте на свіжому повітрі.
Нічний спосіб життя послаблює імунітет і знижує опірність
Сови, увага! Якщо ви постійно пізно лягаєте і спите менш як сім годин, ваші шанси захворіти на застуду втричі вищі, ніж у тих, хто лягає спати вчасно і висипається на повну. Крім того, варто звернути увагу на якість сну: переривчастий, смиканий нічний відпочинок — і не відпочинок зовсім, і здоров’я він не додасть.
Продукти з високим вмістом вітаміну С не захищають від застуди
Багато хто, коли відчуває наближення нездужання, починає поглинати вітамін С кінськими дозами. Насправді це абсолютно марно. Дослідження вчених з Університету Гельсінкі доводять, що в тому разі, якщо застуда вже почалася, підвищені дози вітаміну С не допоможуть одужати швидше і не полегшать симптоми.
Читайте також: Як знизити високий тиск у домашніх умовах?
Але є один нюанс: якщо ви схильні до постійних стресів, перебуваєте під великою напругою або готуєтеся до чогось дуже важливого і виснажливого, добова доза вітаміну С у 200 мг може зменшити ваші шанси застудитися приблизно наполовину. Однак найкраще працює вітамін, отриманий із природних джерел: включіть до раціону цитрусові, броколі, помідори, червоний перець, ківі, ріпчасту цибулю.
Ехінацея змушує застуду відступити швидше
Багато хто чув про ехінацею, дехто навіть бачив її ніжно-рожеві квіти. Як показує недавнє дослідження — у ньому брали участь 1600 осіб – препарати на основі цієї рослини насправді допомагають протистояти застуді. Ті, хто приймають настоянку ехінацеї, удвічі менше ризикують підхопити застуду. Якщо ж застуда почалася, то ехінацея здатна скоротити її перебіг на півтора дня.
Від застуди товстішають…
У це складно повірити, але, можливо, ті 5 кілограмів, які абсолютно нізвідки взялися минулої зими, принесла із собою застуда. Нещодавно вчені з Сан-Дієго представили дуже цікаві статистичні дані: діти, які були інфіковані аденовірусом 36 (вірус, що спричиняє типові симптоми застуди, а подекуди й шлунково-кишкові проблеми), важили в середньому на 20 кілограмів більше, ніж діти, які не були інфіковані. Хоча дослідники й не заявляли, що всі віруси застуди здатні спровокувати ожиріння, проте це додатковий стимул, щоб не захворіти, чи не так?
Гарячий чай полегшує перебіг ГРЗ
Ваша мама мала рацію, коли за перших ознак застуди змушувала вас пити гарячий чай і курячий бульйон – хай вони й не вилікують хворобу, проте значно полегшать симптоми. Англійські дослідники впевнені, що, просто попиваючи гарячий напій, ви забезпечите собі негайне та стійке позбавлення найгірших симптомів застуди, таких як кашель, чхання, нежить, біль у горлі та втома. Напої кімнатної температури такого ефекту не мають. Для зняття симптомів ангіни спробуйте видавити в склянку з трав’яним чаєм пів лимона і додайте туди ж чайну ложку меду.
Грудне молоко допомагає одужати швидше
Маленькі діти, які перебувають на грудному вигодовуванні, саме тому не хворіють на застуди: у материнському молоці міститься похідна лауринової кислоти, Монолаурин. У випадку з дорослою людиною ця речовина чудово знімає втому та зменшує симптоми грипу. Монолаурин можна придбати у складі БАДів, проте він може викликати сильну алергію.
У середньому, людина хворіє на застуду 200 разів за життя
Підраховано, що середньостатистична людина до 75-річчя перехворіла на ГРЗ не менше двохсот разів! Це означає, що вона чхала… рівно рік! Діти шкільного віку хворіють на застуду від чотирьох до восьми разів на рік, а літні люди — набагато рідше. Насамперед це пов’язано з тим, що до багатьох вірусів протягом життя вони вже встигли виробити імунітет. Однак “знайомство” з новим вірусом може мати руйнівні наслідки, звичайнісінька застуда в людей похилого віку часто переходить у бронхіти та пневмонії.
Застуда насправді не така вже й заразна
Ми так часто і багато чуємо про страшні риновіруси, що більшість людей упевнені, що заразитися застудою можна і під час рукостискання. Однак це не так: дослідники з Кардіффа переконані, що вірус застуди повинен потрапити практично в ідеальні умови, щоб заразити вас. Насправді більшість застуд ми підхоплюємо у себе ж удома, від дітей і партнерів за умови тривалого і тісного контакту.