Це депресія чи просто поганий настрій?

Депресія Хвороби

Туга, печаль і невдоволення — що це, поганий настрій чи депресія? При тому, що сум — постійна складова депресії, коли він означає початок хвороби?

Депресія — один із найпоширеніших психічних розладів у світі, особливо до нього схильні жителі розвинених країн. Щоб отримувати адекватне лікування, а не влаштувати собі додаткові проблеми, важливо розуміти й розрізняти депресію і просто поганий (нехай і тривалий) настрій. Межі розмиті, але не настільки, щоб можна було зовсім заплутатися.

Поговоримо про печаль

Сум, смуток, розлад — у цього всього завжди є причина. Звільнення, розставання, смерть близької людини, особиста трагедія, криза становлення особистості, провалений іспит або невдала стрижка — однаково, наскільки значущою ця причина видається вашим друзям і близьким, головне, що вона важлива для вас.

Сумувати час від часу — нормально. І дуже часто короткий період ридань і жалю допомагає повернутися до звичайного ритму життя оновленою людиною.

Сум кінцевий. Іноді швидкоплинна.

Трохи про депресію

Депресія — це хвороба, яка зачіпає всі аспекти життя і сприйняття людини, незалежно від її статі, віку, здоров’я, соціального статусу.

На відміну від смутку чи поганого настрою, депресія не залишає сил, щоб на неї скаржитися. Будь-які спроби хоч комусь розповісти про свій стан блокуються внутрішніми сумнівами та негативними почуттями (сорому, відчуття, що доводиться нав’язуватися, почуття власної нікчемності тощо).

Симптоми депресії, окрім поганого настрою, включають відчуття безвиході, пригніченості, втрату інтересу до щоденної діяльності та до колись улюблених речей, до хобі; відчуття провини, нездатність сконцентруватися та ухвалювати рішення, втому, яку не виходить подолати.

Читайте також статтю: “Як допомогти коханій людині вийти з депресії

Обов’язково проявляються порушення сну — безсоння або навпаки, постійна сонливість. Не виходить виспатися, що додатково стомлює і деморалізує.

Дуже часто при депресії значно змінюється маса тіла — може як у бік зниження, так і в бік збільшення, причому без жодних додаткових зусиль.

Часто до “повного пакета” додаються і “бонуси”: нав’язливі думки про хвороби, про помилки минулого, про невпевненість у сьогоденні, сценарії катастрофічного розвитку подій, і, що найжахливіше, думки про смерть, про суїцид.

Що ж робити і як бути?

Якщо більшість описаних вище симптомів триває понад два — три тижні, потрібно йти до лікаря — висока ймовірність, що йдеться про депресію.

Депресію лікують комплексно, включно зі спеціальними препаратами, фізичними навантаженнями й психотерапією.

Якщо лікар вирішить, що стан важкий і загрожує життю, можлива госпіталізація.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности