Цистит: лікуємося домашніми засобами

Цистит: лікуємося домашніми засобами Хвороби

Перш за все, необхідно пам’ятати: цистит не таке вже й невинне захворювання. І навіть якщо він “відвідує” вас із кожною зміною сезону, якщо ви звикли та знаєте, як швидко впоратися з його симптомами, не варто недооцінювати небезпеку. Хронічний цистит здатний завдати набагато більше неприємностей, ніж просто утруднене сечовипускання. Змусьте себе, сходіть до лікаря. Вимагайте, щоб він провів ретельне обстеження і призначив обґрунтоване лікування. А наші поради будуть чудовою підмогою для терапії, призначеної професіоналом.

Цистит — що це таке?

У разі циститу бактерії проникають у сечовий міхур, спричиняючи інфекцію та запалення. Бактерії можуть потрапити в сечовий міхур через сечовипускальний канал або інфекція сечового міхура може бути вторинною;

Хронічний або залишений без належного лікування цистит може мати серйозні ускладнення; наприклад, бактерії можуть переміститися в печінку і спричинити ниркову інфекцію. Якщо лікування не буде і на цьому етапі, інфекція може потрапити в кров і спричинити загальну інфекцію, а вона потенційно небезпечна для життя.

Причиною утрудненого сечовипускання та інфекцій бувають камені й пухлини, а також звуження уретри. Проблеми з печінкою/нирками теж можуть бути причиною циститу.

Серед симптомів циститу: надто часті позиви до сечовипускання, дизурія (болісне сечовипускання), біль у нижній частині живота і в попереку; у деяких випадках — гематурія (присутність крові в сечі).

Принципи лікування циститу

Навіть якщо вам виписали препарати від циститу, одних таблеток недостатньо. Для правильного лікування циститу, як медичного, так і самостійного, потрібно три речі.

Вимити інфекцію із сечового міхура

Це забезпечується шляхом рясного споживання рідини. Уявіть, що бактерії — це пісок на дні річки. Спокійна течія пересуває їх повільно і ледь помітно. А бурхливий потік підхоплює пісок і стрімко забирає його. Саме цього ми й добиваємося.

Убити бактерії або створити умови, в яких вони не зможуть жити

Антибіотики, відповідно до своєї назви, вбивають бактерії. Натуральні засоби підвищують кислотність сечі (створивши нестерпні для бактерій умови) та/або впливають на стінки сечового міхура так, що бактерії не зможуть кріпитися на них.

Припинити біль

Найшвидше з цим справляються підлужувальні засоби (наприклад, елементарна сода). На жаль, усуваючи найнеприємніший симптом, вони ніяк не впливають на саму інфекцію, тож не думайте, що ви вилікувалися тільки тому, що біль минув.

Читайте також: Якщо не лікувати діабет, то…

Один єдиний засіб не виконає всі три функції, але з цим цілком впорається комбіноване лікування.

Що допоможе зняти різі

  • Безрецептурні знеболювальні та спазмолітики: парацетамол, ібупрофен або но-шпа можуть позбавити вас викликаного циститом дискомфорту. Уважно прочитайте інформацію про ліки, навіть якщо ви приймаєте їх не вперше. Якщо у вас ще якісь захворювання, якщо ви приймаєте інші медичні препарати та/або якщо ви вагітні чи годуєте грудьми, можливо, їх не варто вживати.
  • Безрецептурні препарати натурального походження — канефрон або уролесан — допомагають дуже швидко і практично не мають протипоказань. Однак для закріплення ефекту їх потрібно приймати тривало.

Що поліпшить загальний стан

  • Прикладайте до низу живота і до нижньої частини спини грілку, можна також прикладати гарячі компреси
  • Тримайте ноги в теплі
  • Пийте чай із медом
  • Прийміть теплу ванну з содою

Увага!

  • Уникайте кофеїну та алкоголю. Вони подразнюють сечовий міхур і можуть призвести до погіршення симптомів.
  • Вживайте поменше цукру. Не додавайте його в соки й, за можливості, в інші напої та страви. Цукор сприяє розмноженню бактерій.
  • Секс може погіршити стан, тож обходьтеся без нього щонайменше два тижні.

Цистит під час вагітності

Під час вагітності цистит зустрічається частіше, ніж зазвичай. Гормони в цьому стані багато змінюють у вашому організмі, ці зміни стосуються і сечових шляхів. Уретра, через яку сеча надходить із нирок до сечового міхура, розслабляється і розширюється, стаючи більш вразливою перед інфекціями. Деякі жінки не помічають симптомів інфекції. Тому під час кожного огляду у вас беруть аналіз сечі, щоб перевірити її на наявність ознак інфекцій, діабету та прееклампсії.

Ризик розвитку інфекції можна знизити, якщо пити якомога більше води й ходити в туалет за потребою, а не терпіти годинами.

Часті позиви до сечовипускання взагалі нерідко бувають у вагітних, але якщо водночас у вас біль, жар і загальне нездужання, вам слід якомога швидше звернутися до лікаря і здати сечу на аналіз.

Якщо виявиться інфекція, вам пропишуть антибіотики (не турбуйтеся, деякі з них абсолютно безпечні для вагітних).

Цистит необхідно лікувати, тому що запущена інфекція сечових шляхів може стати причиною викидня або передчасних пологів. Імовірність цього дуже мала, але і її потрібно виключити.

Цистит

Народні рецепти від циститу

Більше пийте

  • Пийте побільше води, щоб “вимити” бактерії та розбавити сечу — тоді сечовипускання буде менш болісним.
  • Додайте столову ложку яблучного оцту в склянку соку або теплої води. Випивайте не менше трьох склянок на день.
  • Щогодини випивайте склянку розчину соди. Це знизить кислотність сечі й не дасть змоги бактеріям розмножуватися.

Соки

  • Пийте свіжі овочеві соки. Особливо ефективний морквяний сік — пийте по склянці кожні 2-3 години.
  • Соки цитрусових можна просто додавати у воду та чаї. Речовини, на які багаті лимон і лайм, не тільки вбивають бактерії, а й сприяють зменшенню печіння під час сечовипускання.
  • Соки шпинату та редьки — потрібно випивати щонайменше одну чашку соку редьки щодня, поки симптоми не зникнуть. Сік шпинату пийте щодня — він полегшує сечовипускання.
  • Відваріть перловку, наливши вдвічі більше води, ніж необхідно; процідіть і пийте відвар; можете додати в нього лимонний сік.

Трави

  • Якщо у вас хронічний цистит, щодня пийте суміш відварів кропиви та календули. Пийте чай із чебрецю, алтеї, пирію та хвоща — заварюйте їх окремо або всі разом. Можна також додавати відвар кореня лакриці для пом’якшення смаку та приємного аромату.
  • Від жару і гематурії допомагає відвар деревію, реп’яха і подорожника — покладіть рівні частини цих трав у чайник, дайте настоятися і пийте по 2-3 чашки щодня протягом семи днів.
  • 3 чайні ложки кореня алтеї, 2 чайні ложки листя кульбаби, 2 чайні ложки розім’ятих ягід ялівцю, і 3 чайні ложки кропиви — виходить чудовий чай проти циститу. Корінь алтеї залийте 4 чашками води й кип’ятіть на повільному вогні 5 хвилин. Зніміть з вогню, додайте листя кульбаби, кропиву, ягоди ялівцю і настоюйте близько 15 хвилин. Процідіть і випивайте по 3-4 кухлі протягом дня.

У разі ниркових болів та/або якщо у вас в анамнезі є пієлонефрит, спробуйте ось ці засоби:

  • Відвар гіркушника — приймайте двічі на день
  • Кавуновий сік — щодня в будь-яких кількостях
  • Цибулевий сік
  • Пийте 2-3 склянки гранатового соку на день
  • Чайну ложку свіжої, дрібно нарізаної петрушки залити окропом, дати настоятися 15 хвилин. Процідіть, за бажання додайте цукор. Протягом двох днів пийте по кілька чашок на день.

Рясне пиття означає, що ви будете частіше ходити в туалет. Не турбуйтеся про біль. Внаслідок великої кількості рідини кислотність сечі знизиться, і печіння під час сечовипускання зменшиться. Важливо щоразу повністю спорожняти сечовий міхур. Багато тих, хто страждає від циститу, цього не роблять: їхні м’язи мимоволі скорочуються, щоб скоріше припинити біль. Але в сечі, що залишилася, продовжують розмножуватися бактерії, тому — пересилюйте себе.

Читайте також: Молочниця в роті: лікуємо вдома дітей і дорослих

Харчування при циститі

Слід обмежити вживання твердої їжі під час нападу циститу. Щойно симптоми циститу далися взнаки, переходьте на фруктово-овочеву дієту, а в міру поліпшення стану вводьте в неї насіння й горіхи, крохмалисті овочі та зернові. Потрібно уникати білого борошна, простих вуглеводів, жирів і надто великої кількості твердої та сухої їжі.

  • Часник і капуста — їжте щодня
  • Апельсини, ананаси, банани дуже корисні в разі циститу
  • Щоденне вживання живого йогурту знижує ймовірність розвитку циститу

Огірок — природний сечогінний засіб дуже м’якої дії. Мед і соки цитрусових ефективно борються з бактеріями, які і є причиною циститу. Додайте в склянку огіркового соку чайну ложку меду і трохи соку лайма або лимона. Цю суміш потрібно приймати 3 рази на день.

Змішайте пів склянки ячмінних пластівців із молоком. Для більшої ефективності можна додати сік половинки лайма. Цей прекрасний сечогінний засіб можна приймати двічі на день

Приймайте олію сандалового дерева. Починайте з 5 крапель, потім дозу можна збільшити залежно від стану хворого. Імбир посилить дію олії.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности