Вчимося розслаблятися або боротьба з напругою

Вчимося розслаблятися Wellness

Кожна доросла людина у своєму житті стикається з проблемами, вирішення яких вимагає докладання зусиль і викликає емоційне напруження. Найчастіше, опинившись у такій ситуації, людина стає дратівливою і перестає отримувати задоволення від життя. А емоційний стан дуже міцно пов’язаний з фізичним станом організму. Постійне нервове напруження може викликати й напруження мускулатури, слідом за яким виснажується нервова система, слабшає імунітет. Тільки людина, яка вміє правильно розслаблятися, зможе відкинути всі непотрібні тривоги та стреси, що допоможе їй подивитися на навколишній світ інакше і розв’язати свої проблеми. То як же навчитися мистецтва релаксації?

Релаксація або вміння розслабляти своє тіло і свій розум, допомагає не тільки зняти напругу, а й дає змогу пізнавати самого себе. В основу більшості прийомів релаксації покладено свідоме розслаблення м’язів і концентрацію уваги. Такий стан розслабленості має психологічний ефект, адже за зниженням м’язового напруження, зменшується і нервове. Ось три “кити” релаксації, опанувавши які ви зможете повернути собі емоційну та фізичну рівновагу: правильне дихання, контроль емоцій, масажна техніка.

Вчимося дихати правильно

Ви пам’ятаєте, як в іноземних фільмах у стресових ситуаціях людям видають паперові пакетики, в які потрібно дихати, щоб ті розслабилися і перестали нервувати. Правильне дихання здатне допомогти за будь-яких зривів, стресів тощо. Але чому цей примітивний спосіб спрацьовує? Ніякого секрету тут немає. Під час розміреного глибокого дихання всі тканини людського організму насичуються киснем, а це сприяє швидкому виведенню токсинів і розслабленню всього тіла.

Читайте також: Як швидше заснути й взагалі розв’язувати проблеми зі сном

Дихальні вправи — найпростіші, але водночас дуже ефективні релаксувальні техніки. До того ж виконувати їх ви зможете не тільки вдома, а й на роботі, втім, як і в будь-якому іншому місці. Щоб виконати найпростішу вправу, сядьте зручніше, заплющте очі та зробіть 10 повільних і глибоких вдихів. Вдихніть через ніс, порахувавши при цьому до чотирьох. Потім видихніть через рот уже на п’ятий рахунок. Під час видиху цілеспрямовано розслабляйте плечі. Під час дихання також стежте за м’язами живота: під час вдиху в міру надходження повітря в легені живіт надувається, під час видиху — втягується. Таким чином, ви дихаєте максимально глибоко, отримуючи максимальну користь від дихальної вправи.

Самовладання

Контроль себе і своїх емоцій важливий пункт на шляху до розслаблення. Тільки людина, яка навчилася самовладання, зможе по-справжньому релаксувати.

Якщо ви злитеся і не можете стримувати свої емоції, рано чи пізно вони виплеснуться через край. Ви будете зриватися на своїх близьких і абсолютно не знайомих людей. Але навіть вдосталь накричавшись і “виплеснувши негатив”, ви не позбудетеся своїх проблем, емоції, як і раніше, переповнюють вас, і ви ще кілька годин перебуваєте під їхньою владою, злість рве вас зсередини, тіло трусить і ні про яке розслаблення не може бути й мови.

Але якщо ви навчитеся контролювати свої емоції, то жодна ситуація не вийде з-під вашого контролю. Просто вчасно згадайте про дихальну техніку — якщо ви не дасте емоціям заволодіти вами, ви не будете відчувати напруження і залишитеся в розслабленому стані.

Масаж для релаксації

Дивно, але простий масаж допомагає зняти втому і позбутися перенапруження. Відомо, що організм людини це єдине ціле. Такий ефект масажу обґрунтовується взаємозв’язком між нервовою системою, головним мозком і м’язами. Регулярно відвідуючи сеанси масажу спини, ви зможете відчути себе оновленою людиною, яку наповнює життєва енергія. До того ж у такий спосіб можна не тільки розслабитися, а й запобігти більшості захворювань, причиною яких є нервові розлади та численні стреси. Під час масажу можна досягти особливого стану організму, аналогічного медитації чи сну. Антистресовий ефект досягається завдяки розтиранню, погладжуванню та легкому розминанню за допомогою м’яких і плавних рухів.

Читайте також: Кімнатні рослини, які краще за всіх очищають повітря

Але щоб увійти в такий “масажний транс” не обов’язково відвідувати салон, достатньо освоїти техніку самомасажу. Вплив на м’язи обличчя, долоні, а також рефлекторні зони стоп подарує вам схожий ефект, тож навіть вечірній процес нанесення зволожувального крему можна перетворити на свій особистий сеанс. До того ж зараз існує безліч спеціальних пристосувань — домашніх масажерів, які допоможуть вам розслабитися.

І на закінчення. Так, у деяких ситуаціях помірне напруження навіть необхідне, наприклад, на роботі воно допомагає збільшити продуктивність. Але необхідно навчитися розслаблятися, коли ви не працюєте. Просто переконайте себе в тому, що зовсім немає сенсу обмірковувати проблеми, лежачи в ліжку перед сном, що домашні справи й спілкування з близькими теж вимагають вашої уваги, і тут ви маєте перебувати зовсім в іншому стані, сповненому м’якості, турботи та доброзичливості. У вашому домі напрузі робити нічого.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности