Сучасні люди постійно перенапружують зір – наприклад, дивляться на дрібні зображення або набирають текст на мобільних телефонах і комп’ютерних екранах. Щоб зберегти очі здоровими, не ризикуючи захворіти на катаракту, а то й осліпнути, потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій.
Вітаміни важливі
Вітамін С вкрай важливий для зору, він захищає очі від різних захворювань. Приймайте полівітаміни щодня або ж харчуйтеся здоровою їжею, отримуючи вітаміни з неї.
Фрукти та ягоди
Різноманітні плоди – фрукти і ягоди – містять багато антиоксидантів, особливо чорниця; абрикоси, гуаява, диня, ківі, яблука, виноград і лимони допоможуть поліпшити зір і запобігти віковій дегенерації сітківки.
Кондиціонер небезпечний
Потоки сухого повітря висушують очі, що може спричинити пошкодження рогівки та навіть сліпоту. Щоб уникнути проблем, сідайте так, щоб кондиціонер був або далеко, або за спиною, але не перед обличчям.
Зелені листові овочі
Зеаксантин і лютеїн – два антиоксиданти, які дуже корисні для очей. Їх багато в зелених листових овочах. Їжте капусту, шпинат, салат і броколі, щоб зменшити ризик катаракти та уповільнити вікову деградацію зору.
Читайте також: Ефірні олії для тренувань – поради
Навчіться розслабляти очі
Надзвичайно важливо уникати надмірного напруження очей, існують прості способи для їхнього розслаблення, які можна робити під час роботи або вдома. Покладіть пальці на лоб таким чином, щоб долоні накрили очі у вигляді чашечок, заплющте очі, але водночас не торкайтеся повік. Посидьте так деякий час.
Можна також спробувати іншу вправу: потріть долоні, щоб вони стали теплими, і легко прикладіть до очей.
Частіше моргайте
Це освіжить і зволожить очі, а також поліпшить фокусування.
Помістіть монітор нижче рівня очей
Це допоможе зняти напругу з очних м’язів і поліпшить процес зволоження поверхні ока.
Носіть сонцезахисні окуляри
Одягайте сонцезахисні окуляри щоразу, коли виходите з дому – це захистить очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання та зменшить потенційний ризик захворювання на катаракту.
Не перенапружуйте очні м’язи
Коли будь-який м’яз перенапружується, він втрачає гнучкість, те ж саме і з крихітними очними м’язами. Не тримайте очі довго в одному положенні – наприклад, годинами дивлячись телевізор або сидячи за комп’ютером.