Довге життя без хвороб і болю, без відвідування лікарів і страху – мрія всіх, без винятку, людей. Чи здійсненна вона? Гуру здорового способу життя й адепти академічної медицини одностайні: трохи везіння з генами, спокій і здоровий спосіб життя дадуть змогу жити довго і не хворіти.
Мета людського життя полягає в щасті. Одна з необхідних складників щастя – здоров’я як фізичне, так і емоційне, і ментальне. Але що робити, якщо сучасний світ – місце, багато в чому вороже людині, яке вбиває її здоров’я і вкорочує життя?
Повсякденні звички можна видозмінити в такий спосіб, що вони почнуть приносити користь.
Пийте чисту воду
Кожна клітина в організмі людини потребує води, щоб елементарно жити. Звісно, від якості води залежить стан здоров’я, тому потрібно пити виключно чисту воду. Краще джерельну, звісно, якщо є така можливість.
Воду зберігайте в прозорих скляних місткостях і, якщо є таке бажання, можна на кілька хвилин поставити посудину з водою так, щоб її пронизувало проміння ранкового сонця – дехто вірить, що таким чином вода заряджається життєвою енергією.
Лягайте рано…
Найкращий час, щоб лягти в ліжко, десь між 22-ю годиною і північчю. Загадкові біоритми пояснюються фізіологічними процесами в тілі людини – ссавця та істоти, так уже склалося еволюційно, переважно денної. Ви “сова” й активні в темний час доби? Поясніть це своїм гормонам, які зарезервували ніч під свої потреби.
… вставайте теж рано
Сонце – не просто найближча до Землі зірка, а й джерело життя на нашій планеті. Сонячні промені необхідні не тільки рослинам, а й вінцю творіння, людині розумній – досить згадати про рахіт і вітамін Д.
Читайте також: Чому не потрібно ставити собі діагноз через інтернет – думка
Орієнтуйте життя за сонцем і світловим днем: що більше сонця вдасться захопити в активній частині дня, то краще.
Дихайте глибше
У це важко повірити, але сучасна людина, всупереч мільйонам років еволюції, таки навчилася неправильно дихати. Поверхневе дихання – причина безлічі хвороб і просто поганого самопочуття. Загалом, дихайте глибше, панове. А ще краще, займіться якою-небудь дихальною гімнастикою.
Їжте свіжу їжу
Ми – те, що їмо, і ніяк інакше. А отже, правильне харчування робить людину не тільки здоровою, а й щасливою. І, до речі, під правильним маються на увазі, звісно ж, не чипси, пельмені й пиво, і не енергетичні батончики, білкові концентрати й амінокислоти в баночках, а повноцінні овочі, фрукти, горіхи, злакові, іноді – риба і птиця, боби, зрідка – молоко, шоколад, вино.
Будьте фізично активні
Просто більше рухайтеся. Ходіть пішки, підіймайтеся сходами, запишіться на танці – все, що завгодно. Не дозволяйте вивертам сучасності збити вас із правильного шляху. Тренажерний зал – це не рухова активність, футбол по телевізору – не спорт, а нічний клуб – не прогулянка.
Відмовтеся від шкідливих звичок
Палити шкідливо, це зрозуміло. Алкоголь убиває – факт. Наркотики – абсолютне зло, хто б сперечався. Утім, список можна і потрібно продовжити. Чипси з пивом? Не спати до п’ятої ранку і заливатися кавою? Сидіти в соцмережах на шкоду спілкуванню з друзями? Їздити на ліфті та ходити на підборах?
Оцініть тверезо звички, які завдають шкоди – і відмовтеся від них.
Посміхайтеся
Посмішка робить життя простішим, усміхненій людині люди більше довіряють і… посміхаються у відповідь. Виходить своєрідний колообіг довіри й гарного настрою в природі. Примножуйте щастя, посміхайтеся. Усміхайтеся навіть тоді, коли здається, що немає приводу. Можливо, якщо радість викликає посмішку, то й посмішка може викликати радість?
Читайте також: Як менше пітніти цього літа – поради
Думайте про хороше і говоріть хороші речі
Практично всім набагато більше подобається читати про якісь приємні речі, про радісні події. Зрештою, романи з хепі-ендами набагато популярніші за аналоги з більш драматичним розвитком сюжету.
Чому? Мрії збуваються. Мрійте правильно.
Завжди прощайте
Не варто роками тягнути на плечах тягар розчарування, печалі або ненависті. Життя занадто довге, щоб так довго бути скривдженим, і занадто коротке, щоб даремно відриватися від щастя. Гіркота в душі руйнує фізичне здоров’я, про це писали цілителі ще сотні років тому, з цим згодні й багато сучасних лікарів.