Італійська паста — це навіть не страва, а архетип, що волає до смакових рецепторів: від карбонара і помідоро до песто, від тюфтельок до класичного болоньєзе, вся справа в соусі. Паста — те, що у нас називають макаронами з соусом — стала популярною в усьому світі завдяки простоті приготування і вишуканому смаку.
Існують десятки способів приготувати пасту, які дають величезний простір для творчості — всім відомо, що навіть італійські господині готують пасту щоразу по-різному.
Паста карбонара
Ця страва здається оманливо простою, але… ні. Правильно підготувати яйця для цього варіанту італійської пасти досить проблематично, до того ж потрібно побігати по магазинах у пошуках справді якісних інгредієнтів. Але результат потішить, адже домашня паста карбонара не буде схожа на підробку з ресторану.
Паста з помідорами
Спочатку — основи. Традиційний італійський томатний соус — це один із найкращих варіантів заправки практично будь-якої страви й не тільки італійської кухні. Звісно, для приготування краще використовувати свіжі помідори, але це не завжди можна собі дозволити, особливо взимку. Тоді потрібно знайти якісні консервовані томати, найкраще купити більш-менш відому італійську марку.
Підсмажте цілий зубчик часнику в оливковій олії до світло-коричневого відтінку, після цього додайте консервовані або очищені від шкірки свіжі помідори. У наступних діях міститься секрет ідеального томатного соусу: необхідно деякий час (залежить від кількості продуктів) тушкувати помідори. Додайте трохи цукру (або солі), щоб збалансувати помідорну кислоту. Далі, після повного приготування соусу, залийте ним уже готову пасту (вона має бути зварена у воді з додаванням солі, нічого зайвого), викинувши заздалегідь часник, і додайте кількість маслинової олії, яка вселяє повагу.
Читайте також: Що додати у фарш щоб вийшло більше котлет
Не забудьте зменшити газ, і доводьте його до готовності, помішуючи, кілька хвилин. Подавайте з пармезаном на смак.
Томатний соус можна зробити гострішим, якщо додати в оливкову олію трохи чилі та трохи більше часнику на самому початку приготування. Грамотно завершити страву допоможе пара листочків базиліку.
Рагу-болоньєзе (не плутати з соусом болоньєзе)
Італійці називають рагу трохи не те, до чого звикли ми, тому не варто дивуватися, до чого тут макарони.
М’ясний соус болоньєзе ідеально поєднується з італійською пастою, але не варто плутати цю страву з рагу, це принципово різні речі. У другого інтенсивніший смак завдяки довгому тушкуванню та кільком видам м’яса. Звичайно, знайти оригінальний рецепт — ціла справа, але воно того варте. Страву можна готувати як із сиром, так і з соусом бешамель і скибочками цукіні.
Паста з соусом песто
Песто — о, песто! – свіжий домашній соус у багато разів кращий за консервований баночний, з магазину. Це не менш зручно, але точно смачніше. Але справжній песто зробити не так-то й просто, адже необхідно точно простежити кількість інгредієнтів. Звичайно, варіантів приготування більш ніж достатньо на будь-який смак.
Читайте також: Манти з редькою та морквою (вегетаріанські) в мантоварці
Песто поєднується з будь-якими макаронними виробами, але з короткою крученою локшиною трофі (trofie) має найефектніший вигляд.
Спагеті з фрикадельками
Чарівні м’ясні кульки — фрикадельки — поєднуються, напевно, з будь-яким гарніром. Проте макарони (краще, без сумніву, спагеті чи букатині) – ммм, це ідеально.
Одна легендарна страва з Кампані — і тисячі копій, що поступаються смаком. Надайте гостям оригінал — вони будуть у захваті!
І, звісно, не забуваємо про найважливіший елемент успішного обіду, що плавно перетікає у вечерю, — інтелектуальну цікаву бесіду, точнісінько, як в італійців.