Що додати у фарш, щоб вийшло значно більше котлет. Навіть із невеликої кількості м’ясного фаршу можна насмажити багато чудових котлет. Уся справа в наповнювачах, які не тільки значно збільшують об’єм вихідного продукту, а й роблять готову страву ситнішою, кориснішою та покращують її смак.
Сира або варена картопля
Картопля, додана у фарш, зробить майбутню страву соковитою та пишною. Крім того, сполучні властивості картопляного крохмалю дають змогу котлетам утримувати форму і не розвалюватися під час смаження.
Переважно використовувати сиру картоплю.
Її слід дрібно натерти та видалити зайву вологу. Оптимальні пропорції: на 1 кг фаршу використовують 2-3 бульби середніх розмірів.
Варену картоплю можна додати в надто рідкий фарш: вона зробить його щільнішим.
Вівсяні пластівці
Якщо ви хочете отримати повітряні та дієтичні котлети, збагачені клітковиною, то використовуйте як добавку вівсяні пластівці у співвідношенні 1 склянка пластівців на 1 кг м’яса. Краще брати традиційний “Геркулес”, який набагато корисніший за готові каші швидкого приготування.
Бажано, щоб пластівці були дрібними, але за бажання їх можна подрібнити в блендері.
Але й це робити необов’язково: якщо попередньо залити вівсянку окропом на 15-20 хвилин, то вона розмокне. Тоді розмір пластівців уже не впливатиме на якість готової страви.
Кабачок (без насіння)
Наявність цього овоча в котлетах знижує їхню калорійність, робить страву добре засвоюваною, збагачує організм вітамінами й мінералами та покращує моторику шлунково-кишкового тракту.
Кабачок потрібно натерти, а сік, що виділився, злити. Якщо плоди молоді, то шкірку і насіння видаляти не треба. Зрілі кабачки необхідно почистити й з середини видалити насіння. На 500 г м’яса буде достатньо одного овоча середнього розміру.
Читайте також: 6 важливих правил під час приготування смачного холодцю
Батон, замочений у молоці
Котлети ніколи не будуть сухими, якщо у фарш покласти розмочений у молоці хліб. Ця традиційна добавка не дає змоги м’ясному соку витікати під час смаження, і, звісно, суттєво збільшує кількість готових котлет.
Найкраще для цієї мети підійде м’якуш злегка зачерствілого білого батона. Свіжоспечений хліб додасть смаженій страві непотрібну рихлість, вологість і кислуватий смак.
Батон нарізають скибками, видаляють кірки й заливають холодним молоком. Розмоклий м’якуш розминають руками та з’єднують із м’ясом. Пропорції мають бути такими: на 1 кг фаршу буде достатньо 250-350 г хліба і 300-400 мл молока.
Манна крупа
Котлети з манною крупою вирізняються однорідною консистенцією, ніжним смаком і акуратною формою. Додайте у фарш манну крупу і дайте йому постояти приблизно пів години.
За цей час манка розмокне і вбере в себе м’ясний сік і аромат спецій.
На 1 кг фаршу в середньому потрібно 8 столових ложок манної крупи. Крім того, манку можна використовувати як панірування: вона має нейтральний смак і дає змогу отримати щільну хрустку скоринку.