6 важливих правил під час приготування смачного холодцю

Секрети приготування холодцю Кулінарія

Апетитний і ароматний холодець із м’яса — це чудова холодна закуска і чудова страва на додачу до обіду або вечері. Дотримуючись правил приготування смачного холодцю, ви порадуєте і ваших гостей, і ваших домочадців. Холодець готують із різних видів м’яса. Цю страву рекомендується вживати тим, у кого спостерігаються проблеми із суглобами. Але смачний прозорий холодець виходить далеко не у всіх, хто його готує. Чого боятися господині під час приготування холодцю? Основним страхом жінок є те, що холодець не застигне. Другим пунктом є прозорість страви, яка виходить далеко не у всіх. Багатьох цікавить питання, які ж пропорції слід закладати й скільки наливати води в м’ясо, щоб холодець вдався. Ці та безліч інших запитань і породили 6 основних правил, що застосовуються під час приготування цієї страви.

Правильні інгредієнти для холодцю

Якщо ви намітили приготувати холодець, то головним правилом успішного рецепта є правильне м’ясо, а також правильні інгредієнти для холодцю. Головними інгредієнтами в прозорому наваристому холодці є свинячі та яловичі ноги. Якщо висловитися іншими словами, для того, щоб холодець “зав’язався”, потрібні м’ясні кінцівки. Для холодцю підходять лотки, рульки, копитця — це є основним складом, що виділяє желюючі речовини. Для наповнення холодцю можна застосувати яловиче або пташине м’ясо з безліччю прожилок.

Використовуючи тільки свинячі складові, можна з упевненістю сказати, що хорошого холодцю не буде і доведеться додавати желатин. Дотримуйтесь пропорцій під час закладання м’яса для холодцю. На дві свинячі ноги вагою 700-800 грамів слід покласти близько 1,5 кілограма різного м’яса з прожилками й суглобовими частинами. Слідкуйте за тим, щоб кількість м’яса була в міру, інакше є ризик зіпсувати зовнішній вигляд страви. Велика кількість м’яса не дає можливості добре застигнути холодцю.

Попередня обробка м’яса для холодцю

Обробка м’яса для холодцю, це основа отримання смачної та поживної страви. Перед тим як опустити м’ясо в каструлю, його слід вимити й замочити. Таким чином, прибираються залишки згорнутої крові. Вода розм’якшує шкуру і її після замочування набагато легше чистити. Ідеальним варіантом є занурення складових холодцю на всю ніч, а мінімальним відрізком часу вважаються 3 години. Після замочування слід ретельно промити м’ясо, поскоблити його ножем і ще раз промити водою.

Як домогтися прозорості холодцю

У багатьох господинь під час варіння холодцю виникає одна й та сама проблема — як домогтися прозорості холодцю? Здається, що всіх тонкощів приготування дотримано, але холодець виходить каламутним і мало апетитним. У чому ж проблема? А вся проблема полягає в тому, що одного знімання піни недостатньо для отримання прозорості. Слід знімати м’ясо з вогню після його першого закипання і зливати бульйон. М’ясо і місткість для варіння слід промити холодною проточною водою. Ця хитрість допомагає прибрати сальний присмак холодцю, поліпшить його прозорість і знизить калорійність страви.

Після промивання м’яса та каструлі слід покласти м’ясо в місткість і залити холодною водою, щоб вода покривала м’ясо на два пальці. Доведіть м’ясо до кипіння і зменште вогонь. Холодець не повинен інтенсивно кипіти, інакше це може позначитися на його прозорості. Страва має варитися на повільному вогні не менше 6 годин. Якщо дотриматися всіх зазначених пропорцій і кількості води, то не доведеться доливати або зливати бульйон, що зовсім небажано.

Додавання спецій у холодець

Додавання спецій у холодець, це окрема історія. Накидати сіль, спеції та овочі в щойно поставлений на плиту холодець, заняття безглузде. Додаючи цибулю і моркву на самому початку варіння, до його завершення не залишиться і сліду від аромату овочів. Дотримуючись правил, чищену і ретельно промиту нечищену цибулю, а також очищену моркву слід класти, коли залишається 1 година до закінчення варіння страви.

Смачний холодеь

Початкове додавання солі може позначитися на залишку бульйону після закінчення варіння, який стане неймовірно солоним. Щоб цього уникнути, слід додавати сіль за 1 годину до завершення процесу. Буквально за 5 хвилин до вимкнення плити додайте лавровий лист і перець горошком.

Оброблення м’яса для холодцю

Коли весь процес приготування завершено, слід розібрати м’ясо, адже оброблення м’яса для холодцю, дуже відповідальний момент. Бульйон слід процідити (моркву і цибулю доведеться викинути) кілька разів через сито або марлю, а м’ясо розділити на кісточки, м’ясо, жили й шкуру. Привчіть себе розбирати м’ясо руками, щоб уникнути появи дрібних кісточок у готовому виробі. І також можна використовувати тертку.

Радимо також приготувати: Грудка індички в духовці: смачний покроковий рецепт

Застосування м’ясорубки небажане, бо естетичний вигляд страви помітно псується від пюреподібної маси. Часник у готову масу краще додавати через часникочавку. Кісточки слід викинути, а жили та шкуру необхідно подрібнити та змішати з основною м’ясною масою. Після того як весь процес буде завершено, розкладіть м’ясну масу по місткостях, заливши її зверху бульйоном. Мішати м’ясо в лотках чи ні — це залишається на розсуд господині.

Застигання холодцю

Щоб холодець якісно застиг, слід його поставити в місце з оптимальною для подібних страв температурою. Не можна заморожувати холодець, бо він втрачає природну консистенцію. Не слід залишати холодець у теплих місцях, там він не здатен якісно застигнути. Розклавши м’ясо по лотках і розливши бульйон, залиште місткості з холодцем при кімнатній температурі до повного охолодження. Коли маса охолоне, поставте лотки в холодильник, де бульйон за 6 годин якісно схопиться і буде готовий до вживання. У готового виробу не прибирайте зверху жир. Видаляти його слід перед подачею страви на стіл. Дотримуючись перерахованих правил, що застосовуються в приготуванні холодцю, ваша страва стане прикрасою столу і фаворитом у домочадців.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности