Попри те, що манти є стравою азійської кухні, їх готують у багатьох країнах світу, вносячи в рецептуру зміни, враховуючи при цьому національні традиції та смакові звички. Класичні манти готують із м’ясом і великою кількістю цибулі. Існують й інші рецепти, коли крім основних інгредієнтів додають різні овочі: гарбуз, картоплю, капусту.
Роблять манти й зовсім без м’яса. Крім стандартного набору овочів для начинки також використовують джусай, інжир, навіть молоду конюшину. Є манти солодкі; їх роблять із буряком, додаючи на смак цукор. Такі манти корисні дітям і людям зі зниженим гемоглобіном.
Манти з редькою готують нечасто, мабуть, вважаючи, що її пекучий смак зіпсує страву.
Читайте також: Що додати у фарш щоб вийшло більше котлет
Але, виявляється, варена редька абсолютно не гірчить і, що цікаво, набуває смаку картоплі, особливо якщо редьку змішати з морквою і цибулею.
У начинку можна додати вершкове масло, яке значно поліпшить смак мантів.
Інгредієнти
Для прісного тіста:
- борошно – 420 г (і ще трохи для замісу);
- вода – 170 мл;
- сіль – 8 г;
- яйця – 1 шт;
- соняшникова олія – 18 г.
Для овочевої начинки:
- морква – 140 г;
- цибуля – 210 г;
- вершкове масло – 50-70 г;
- зелена редька – 300 г;
- сіль і червоний перець;
- подрібнена зелень петрушки – 0,5 ст.
Приготування тіста для мантів
- У місткість розбийте яйце, налийте олію, теплу воду, покладіть сіль.
- Розмішайте суміш вінчиком, злегка її збивши.
- Вилийте рідину в миску з борошном.
- Спочатку перемішайте масу вінчиком або ложкою.
- Коли тісто вбере всю рідину, трохи помісіть його руками.
- Потім викладіть на стіл із борошном.
- Починайте місити тісто, потроху додаючи борошно, щоб тісто вийшло не дуже крутим. Зазвичай на його вимішування йде не менше 12-15 хвилин. Тільки тоді воно вийде гладким і еластичним.
- Для набухання клейковини покладіть його в пакет і залиште на 40 хвилин.
Як приготувати овочеву начинку для мантів
- Редьку та моркву очистіть, вимийте. Наріжте маленькими кубиками. Теркою не користуйтеся, інакше начинка вийде рідкою. Цибулю також очистіть, промийте холодною водою, потім дрібно наріжте. З’єднайте її з редькою та морквою.
- Додайте нарізану петрушку, перець і сіль покладіть на смак.
- Овочі перемішайте. Незабаром на дні миски утвориться багато соку. Підкладіть під один край посуду кришечку від банки, щоб сік стікав в один бік. Або ж можете його просто злити. Якщо цього не зробити, через велику кількість рідини в начинці вам буде складно формувати манти.
Як ліпити манти
- Тісто, що відлежалося, розділіть на частини, скачайте кілька ковбасок.
- Наріжте їх на подушечки. Кожен шматочок розімніть долонею в коржик.
- З кожного коржика розкачайте сочень із тонкими краями, але більш товстою серединкою. На коржик покладіть начинку. Поверх овочів покладіть маленький шматочок вершкового масла.
- Зліпіть манти, зібравши краї коржа складками у вигляді “мішечка”. Інший спосіб ліплення для цих мантів не дуже підходить, оскільки начинка виходить соковитою, тому може просочитися крізь шви.
Як варити манти
- Змастіть решітку будь-якою рослинною олією. Помістіть на неї манти. Злегка збризніть їх холодною водою. Це можна зробити з пульверизатора.
- Варіть манти під кришкою за бурхливого кипіння 35 хвилин.
- Готові манти перекладіть із решіток на блюдо, одразу ж полийте олією, щоб тісто не стало твердим, і манти залишилися м’якими.
Смачного!
Господині на замітку
- Щоб заготовки з тіста (ковбаски, подушечки, коржі) не обвітрилися, обов’язково накривайте їх рушником або прибирайте в пакет.
- Перед тим як викласти манти на решітку каскана, занурте їх денцями в тарілочку з олією. Тоді готові манти до решітки не прилипають і легко з неї знімаються.
- Цю страву можна готувати й під час посту. У такому разі тісто замішується без яєць, а в начинку замість вершкового масла додається трохи олії.