Ефективність антицелюлітного масажу в домашніх умовах

Антицелюлітний масаж Здоров'я

Багатьом жінкам знайома проблема целюліту. Вони використовують різні способи для того, щоб позбутися некрасивих горбків на своєму тілі. Ефективним засобом для боротьби з апельсиновою кіркою є антицелюлітний масаж. Великий плюс у тому, що кожна охоча людина зможе навчитися робити його самостійно. За регулярного виконання масаж проти целюліту дає хороший результат.

Що таке антицелюлітний масаж?

Масаж являє собою механічний вплив на шкіру. Основне його завдання полягає в “розігріванні” тканин. Процедура виконується для нормалізації обміну речовин у підшкірно-жировому шарі. З її допомогою збільшується надходження кисню в глибокі шари дерми, шкіра починає дихати й прискорюється лімфоток. Целюлітні вузли розбиваються на маленькі частинки й виводяться з організму із зайвою рідиною. Але при цьому прямого впливу на жирові клітини не відбувається. Таке грубе опрацювання спровокує мікротріщини, збільшення набряклості та посилення проблеми. Тому потрібно знати, як правильно робити процедури для боротьби з “апельсиновою кіркою”.

Проблемні зони опрацьовують за допомогою таких технік:

  • Погладжування. Починають і закінчують сеанс. Долоні розташовують основою вниз і з невеликим натисканням рухаються у напрямку м’язів.
  • Поплескування. Тильним боком долоні плескають по проблемній зоні.
  • Розминання. Рукою захоплюють шкіру і трохи стискають.
  • Тиск. Кулаком по черзі натискають на уражену зону.
  • Розтирання. Руками виконують ковзаючі рухи по шкірі.
  • Щипання. Виконують різні за силою щипки.

Антицелюлітний масаж ефективний тільки за умови виконання його курсами з кількох процедур. Один сеанс триває пів години. Вплив на шкіру сприяє підвищенню температури й розщепленню жирів, виробленню еластину і колагену. Для посилення лімфодренажного ефекту масаж проти целюліту проводять із застосуванням спеціальних гелів, скрабів і олій.

Читайте також: Як схуднути за тиждень – результат гарантований

Під час процедури людина не повинна відчувати біль або дискомфорт. У період антицелюлітного курсу необхідно збільшити вживання води. Втрата рідини може сильно нашкодити організму. Позбутися зайвої ваги за допомогою масажу неможливо. Він допомагає тільки усунути зовнішні ознаки проблеми: нерівності шкіри, візуальне зменшення об’ємів. Тому для того, щоб стати стрункішою, потрібні комплексні заходи, стежити за харчуванням і займатися спортом. При правильному виконанні техніки прискорюється розпад молочної кислоти, поліпшується лімфоток і кровообіг.

Показання та протипоказання

Проводити масаж у домашніх умовах проти целюліту рекомендується не тільки за явних симптомів проблеми, а й для профілактики. Кількість сеансів залежить від стадії розвитку целюліту і регенераційних здібностей тканин. Оптимальна кількість процедур в одному курсі – 14 з перервами на кілька тижнів, а потім повторюють. Між сеансами також варто робити перерви на 1-2 дні, для того, щоб знизити навантаження на серце. Після досягнення бажаного результату 2 рази на місяць роблять процедури з профілактичною метою. У домашніх умовах на опрацювання кожної проблемної зони має відводитися не менше 3 хвилин.

Головне завдання будь-яких процедур догляду полягає в тому, щоб не нашкодити. Перш ніж братися до процедур, потрібно проконсультуватися з лікарем. Тому що ця процедура має цілу низку протипоказань:

  • тромбоз, варикоз, тромбофлебіт;
  • порушення згортання крові;
  • запалення і хронічні захворювання шкіри;
  • наявність пухлин;
  • підвищена температура;
  • порушення роботи серцево-судинної системи;
  • вагітності, період ГВ.

Якщо протипоказань немає, то можна починати курс антицелюлітного масажу. Під час його проведення люди не тільки позбавляються проблеми “апельсинової кірки”. Від проведення масажу користь для всього організму. Завдяки масажу м’язи розслабляються, виводяться токсини й солі, зміцнюються капіляри.

Різновиди

У домашніх умовах можна виконувати опрацювання проблемних зон із застосуванням різних технік. Серед розмаїття процедур кожна людина зможе підібрати ту, яка підходить їй найбільше.

Види антицелюлітного масажу:

  • Лімфодренажний. Проводиться для усунення застою рідини в жировому шарі.
  • Медовий. Виконується руками із застосуванням натурального меду. Прискорює виведення зайвої рідини з організму.
  • Баночний. Проблемні зони опрацьовуються за допомогою вакууму.
  • Сухе розтирання. Використовується щітка.
  • Класичний. Виконують руками із застосуванням різних олій, кремів.
  • Бразильський. Під час виконання масажу проблемні місця обробляють бамбуковими паличками.

Кожна людина зможе розібратися як робити масаж. Але який з них найкращий залежить від індивідуальних особливостей організму. Тому варто спробувати їх усі та підібрати для себе найбільш ефективну.

Правила виконання антицелюлітного масажу

Досвідчений масажист відчуває підшкірну тканину і знає, де і як потрібно опрацювати проблемні зони. Але в умовах карантину складно потрапити на прийом до фахівця. Тому буде корисно навчитися самостійно робити антицелюлітні процедури.

Масаж проти целюліту можна виконувати із застосуванням будь-яких технік ручного впливу на проблемні ділянки. Сеанси масажу необхідно проводити регулярно. Виражений ефект залежить від зони утворення і ступеня розвитку целюліту. Процедуру варто проводити до обіду, тому що активність після її проведення посилить ефект. Після масажу добре робити обгортання. Прийом їжі має бути не пізніше ніж за 2 години до сеансу. Також рекомендується вивчити будову лімфатичної системи для того, щоб знати, як робити масаж у цій зоні й не чинити сильного впливу на лімфовузли.

Рухи за годинниковою стрілкою роблять із зусиллям, а проти годинникової — легкі. Також важливо правильно масажувати певні ділянки тіла. Зверху вниз опрацьовують внутрішню частину стегна, а знизу вгору — зовнішню поверхню стегна. Дуже акуратно потрібно опрацьовувати внутрішню частину на стегнах. Шкіра в цій зоні тонка і велике скупчення лімфатичних вузлів. Круговими рухами масажують сідниці від низу до верху, від центру в бік. Руки й ноги опрацьовують від кінців до основи. Живіт розтирають від центру до боків. Для того, щоб м’язи не остигали, рухи мають бути ритмічними, енергійними.

Читайте також: 5 суперпродуктів для схуднення

Після масажу на тілі можуть з’являтися невеликі гематоми, що вважається нормальним. Їсти після сеансу можна, але їжа має бути легкою. Це може бути легкий салат або нежирний йогурт.

Порушення техніки порушує рух лімфи, тому позитивний результат виключений. Тіло під час сеансу має бути розслабленим. Перед процедурою шкіру попередньо розпарюють, очищають. Спочатку сеансу рухи плавні, погладжувальні, поступово посилюючи натискання. Завершують процедуру погладжуваннями для розслаблення тіла. Тривалість масажу – 60 хвилин. Після сеансу випивають склянку води, приймають душ. Також необхідно уникати переохолоджень організму.

У домашніх умовах проблемні зони опрацьовують сухою щіткою, банками, медовий і ручний. Перед водними процедурами роблять масаж щіткою проти целюліту, поки шкіра не розпарена. У запущених випадках сеанс повторюють двічі на день. Щітка має бути з натуральною щетиною із середньою жорсткістю. Сухий масаж ефективно усуває набряклість і покращує стан шкіри. Всі інші техніки потрібно виконувати після лазні або ванни, для посилення антицелюлітного ефекту. Рухи мають бути плавними, для того, щоб не розтягувати шкіру. Від механічних пошкоджень шкіри захищають спеціальні олії та креми. Людям, які займаються спортом, варто робити масаж після тренування, а не до нього.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности