Стародавні затонулі міста – цікаві, загублені, приголомшливі

Стародавні затонулі міста Подорожі

Катастрофи, які відправили під воду процвітаючі та густонаселені міста — це, звичайно, погано і навіть жахливо. Але вони сталися так давно, що скорбота згасла і перетворилася на захоплення минулим і силою стихії, здатної руйнуючи створити щось дивовижне.

Літо — час відпусток, а отже, можливість побачити й спробувати щось нове. Наприклад, дайвінг. І краще почати з дивовижних археологічних пам’яток — стародавніх затоплених міст. Їм є що сказати, було б кому почути.

Геракліон

Ідейний послідовник Жака-Іва Кусто, знаменитий підводний археолог Френк Годдіо під час пошуку французьких військових кораблів, які зазнали аварії біля берегів Єгипту, знайшов дещо набагато цікавіше. Він натрапив на статуї стародавнього Геракліона, одного з наймогутніших портових міст світу. На жаль, після низки природних катаклізмів Геракліон канув у морські безодні. Під водою опинилися гігантські статуї, скарби й кораблі, руїни величних будівель і храму Амона.

Канопус

Також виявлене Френком Годдіо, прекрасне місто поруч із Геракліоном загинуло з тих самих причин. Під час особливо сильного розливу Нілу земля під Канопусом і Геракліоном стала в’язкою грязюкою, тож міста потонули. Катастрофа була несподіваною, оскільки в будівлях знайшли коштовності та цінні речі, які городяни зазвичай забирають із собою під час евакуації.

Олександрія

Олександрія

Прекрасне місто, засноване Олександром Великим 331 року до нашої ери, центр культури, політики, науки й релігії імперії, було зруйноване кількома землетрусами. Палац Клеопатри та інші античні споруди були змиті морськими хвилями. Руїни були знайдені все тим же Френком Годдіо. Одна з найбільш вражаючих знахідок — монумент, який стояв ще під час правління Клеопатри.

Павлопетрі

Поліс часів Гомера, найстаріше підводне місто у світі, виявили порівняно недавно, 50 років тому. Але серйозно скарби Павлопетрі почали вивчати тільки з 2009 року. Вони дуже цінні з наукового погляду, оскільки багатьом монетам, прикрасам і статуеткам понад п’ять тисяч років.

Фанагорія

Стародавній грецький поліс простояв п’ятнадцять століть. Він переживав війни, вторгнення й облоги, але найстрашнішим ворогом Фанагорії виявилася вода. Він потонув, щоб бути знайденим тисячі років потому. Утім, розкопки почалися далеко не відразу після того, як “Російську Атлантиду” знайшли. З невідомих причин вони затрималися на століття, тож скарби, витвори мистецтва з металу та глини, різноманітні фігурки з глибин моря діставати почали лише з 1930-их років.

Порт-Ройал, Ямайка (справжнє “Місто гріхів”)

Одне з найстрашніших місць давнини, Порт-Ройал був величезним портовим містом, куди стікалися торговці рабами, цукром і сировиною з усього світу. Пірати, ясна річ, були тут частими гостями. Порт-Ройал був зруйнований землетрусом, і дві третини міста потонули в морі. За кілька хвилин померло близько двох тисяч людей, ще три тисячі загинули від важких поранень. У страшній катастрофі, що обрушилася на Порт-Ройал, чутка звинувачує численні гріхи жителів.

Порт-Ройал

Кінець настав різко і без попередження, тож можна спостерігати за застиглою миттю життя та елементами побуту містян.

Місто Шичен (“Левове”)

У 1959 році, під час будівництва гідроелектростанції, в акваторії Китаю було знайдено стародавнє місто Шичен. Минуло набагато більше тисячі років, але брами, статуї й споруди збереглися дуже добре, і тепер відкриті для дайверів.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности