Найкрасивіші замки в Європі: стіни ніколи не заговорять

Найкрасивіші замки в Європі Подорожі

Королі й королеви, принци й принцеси, пишний вельможний люд, танцюючі вогники тисяч свічок, холодні, ледь вологі кам’яні стіни, прикриті старовинними, поїденими часом гобеленами, дзенькіт келихів і мечів, обладунки, кривава здобич із кінного полювання. Кручені сходи з високими сходами, темні довгі коридори з побіленими вапном стелями, хиткі вогні, потаємні переходи і швидкий шепіт – чого тільки не бачили старі замки в Європі, яких таємниць не наслухалися, про які злочини вони мовчать?

Замок Ельц, Німеччина

Прекрасний середньовічний кам’яний замок, що розташований у густому лісі в долині крихітної річки Ельцбах, завжди належав графам Ельцським (нині – просто родина Ельц). Замку пощастило – за майже 800-річну історію він жодного разу не був зруйнований або захоплений ворогом. У будові збереглося не просто старовинне планування, начиння, меблі, але навіть середньовічний настрій.

Замок Ельц
Замок Ельц

Замок Ельц побудований з урахуванням природного ландшафту місцевості (передгір’я Айфеля) прямо на скелі – це пояснює дивовижну форму і розміри деяких внутрішніх приміщень.

До замку легко дістатися Рейном або сушею, він розташований між містами Кобленц і Трір. Тим паче, що відвідати його варто – останній господар замку провів капітальну реконструкцію, а в літній період, з 1 квітня до 1 жовтня, замком Ельца проводять оглядові екскурсії, які передбачають відвідування замкових підвалів, готичної каплиці, стайні та скарбниці.

Замок Шийон (Шильонський замок), Швейцарія

Оспіваний Байроном, Шильонський замок приваблює насамперед своєю непростою історією – протягом майже 800 років він був… в’язницею. Могутні і владні середньовічні правителі використовували відокремлену будову, щоб замкнути якомога далі неугодних релігійних діячів, помститися родичам, згубити противника або тортурами вивідати жахливу таємницю. Глибокі склепи й темні коридори Шильонського замку пам’ятають в’язнів, чий термін ув’язнення тривав усе життя.

Замок Шийон
Замок Шийон

Похмура історія замку Шийон контрастує з мальовничим ландшафтом навколо: замок побудований на самісінькій кромці Женевського озера, і деякі його будівлі немов підносяться над водною гладдю. Дивовижна природа Альп, найчистіше повітря і духи минулого – не дарма в замку вже майже 200 років розташовано музей культури й побуту Європи Середньовіччя, на базі якого проводять конференції, семінари, рольові ігри. У замку Шийон діють клуби, гуртки, працює справжня середньовічна реміснича майстерня, корчма і бібліотека.

Тракайський (Трокський) замок, Литва

Відокремлений і гордий Тракайський замок розташований на острові між озерами Гальве, Лука і Тоторішкес і вже 500 років зберігає пам’ять про чорних лицарів на закутих у броню конях, про придворні інтриги та дивовижне багатство литовських князів.

Найбільший і найвеличніший з усіх литовських замків, Трокський Острівний замок за часів правління князя Вітовта був найважливішою ланкою оборони Литовського князівства від Тевтонського ордену, саме тут, нехай і далеко від торговельних шляхів і політичного життя країни, розташовувалася резиденція государя. Однак після розгрому тевтонців саме ця віддаленість зіграла з Тракайським замком злий жарт – його стали використовувати як місце заслання і навіть в’язницю, він поступово руйнувався, а можновладці не виявляли до замку інтересу.

Тракайський замок
Тракайський замок

Відновлювати Трокський Острівний замок почали тільки на початку XX століття, проте в радянський період дослідницька і реставраційна робота велася уривчасто і несистематично, проте, замку повернули первісний вигляд, і в ньому зараз розташований музей.

Мон-Сен-Мішель, Франція

Замок Мон-Сен-Мішель назвали на честь острова, на якому він, власне, і побудований – він розташований у Нормандії, це на північному заході Франції. За переказами, саме на цій крихітній гранітній скелі відбулася остання битва Архангела Михаїла з Дияволом в образі дракона.

Мон-Сен-Мішель
Мон-Сен-Мішель

Замок Мон-Сен-Мішель прекрасний у будь-яку пору року і в будь-яку годину доби: готичні шпилі, що здіймаються над щільно забудованим, але зеленим острівцем, навіюють думки про вічне прагнення людини до неба – чи то в пошуках вищої справедливості, чи то в спробах задовольнити спрагу пізнання. Тут усім можна милуватися – і унікальним припливом, і божественною месою, і полум’яною готикою внутрішнього оздоблення церкви, і загальними архітектурними рішеннями – наприклад, тим, що всі будівлі комплексу збудовані на різних рівнях.

Щорічно замок Мон-Сен-Мішель відвідують, за різними оцінками, від 2 до 4 мільйонів туристів, що робить його одним із найбільш відвідуваних замків у світі.

Замок Хоеншвангау, Німеччина

Справжній королівський замок, резиденція королів Баварії, розташований у південній частині Німеччини недалеко від кордону з Австрією. Історія замку Хоеншвангау губиться у віках – у місцевих літописах згадується фортеця, яку збудували лицарі Швангау ще у XII столітті, що була центром політичного життя, культури та мистецтв того часу.

Замок Хоеншвангау
Замок Хоеншвангау

Пізніше рід лицарів згас, а фортеця практично зруйнувалася, але її викупив і перетворив на справжній замок-палац принц Баварії.

Читайте також: Місця, де обов’язково потрібно зробити селфі

У замку Хоеншвангау в такому вигляді, в якому його можна побачити зараз, бував великий Вагнер і там досі стоїть рояль, на якому він грав королю Баварії. Дорогоцінні гобелени, картини, розпис і ліплення – все розповідає довгу і славну історію лицарських родів, яким у різний час пощастило володіти справжньою перлиною, “лебединим палацом”, замком Хоеншвангау.

Замок Гогенцоллерн, Німеччина

Величезний кам’яний замок, вотчина грізної династії Гогенцоллернів, що здійнялася в Середні віки і правила частиною Німеччини та Пруссією до кінця Першої Світової війни, – це, фактично, третій замок, зведений на руїнах попередніх. Символ волі та рішучості в період свого розквіту, нині це потужний вмираючий уламок колись агресивної імперії, нагадування про Кайзерівську Німеччину і про дику жагу до влади.

Замок Гогенцоллерн
Замок Гогенцоллерн

Історикам і філософам є, де розвернутися на території цієї неоготичної споруди, та й розташований замок Гогенцоллерн недалеко від цивілізації, лише за 50 км від Штутгарта, у південній частині Німеччини.

Замок Пелеш, Румунія

Король Румунії Кароль I одного разу так захопився містичною красою Трансільванії, що вирішив побудувати там свій палац – замок, який нагадував би йому про рідну Німеччину.

Замок Пелеш
Замок Пелеш

Замок Пелеш, збудований у стилі неоренесанс у період з 1873 до 1914 року, ніколи не мав жодних “військових” функцій – він не був ані укріпленням на рубежах держави, ані охоронним пунктом, ані форпостом на захоплених територіях. Він завжди був лише архітектурною перлиною Карпатського краю, що ідеально вписалася в настрій місцевої природи – трансільванським дивом, настільки автентичним, що в кімнатах замку Пелеш чекаєш на зустріч із самим графом Дракулою… Хоча навряд, а от галасливу екскурсійну групу туристів – будь ласка, замок дуже популярний як у Румунії, так і за її межами.

Замок Нойшванштайн, Німеччина

Сусід замку Хоеншвангау, Нойшванштайн не може похизуватися давньою історією, проте він міцно увійшов у сучасну попкультуру – саме Нойшванштайн став прообразом для замку Сплячої красуні в паризькому Діснейленді.

Замок Нойшванштайн
Замок Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн побудував виключно для себе, як свою особисту резиденцію король Баварії Людвіг II, а після його швидкої смерті він відійшов у державне користування. Під час II Світової війни в замку зберігалися награбовані нацистами предмети мистецтва, які Гітлер відібрав для своєї особистої колекції.

Зараз у замку постійно живе лише сторож, а відвідати чудову будову з екскурсією можна в будь-який робочий день.

Замок Егесков (Егешков), Данія

Побудований у неспокійні часи, коли громадянські заворушення та релігійні непорозуміння змушували данських дворян укріплюватися і шукати порятунку від набігів грабіжників за високими мурами, замок Егесків є чудовим зразком північного Ренесансу.

Замок Егесков
Замок Егесков

Його почали будувати в XV, а добудували до середини XVI століття. Замок побудований на дубових палях, вбитих у дно невеликого озера з максимальною глибиною 5 метрів. Спочатку до замку можна було потрапити тільки за допомогою підйомного мосту.

Тепер на території замку розташовано одразу кілька музеїв – у будь-який час можна побачити розкішну колекцію старовинних автомобілів і мотоциклів, експозицію історії сільського господарства регіону, колекцію літальних апаратів і спеціальних транспортних засобів (пожежних машин, швидких тощо).

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности