Як часто і чим потрібно чистити вуха

Як часто і чим потрібно чистити вуха Здоров'я

Для будь-якої сучасної людини дотримання гігієни так само природно, як і сон або прийом їжі. І що вище ми піднімаємося соціальними сходами, то більше ми дбаємо про те, що нам потрібно мати такий вигляд, щоб відповідати статусу, який ми набули.

Будь-яка людина почувається набагато впевненіше, коли в неї поголене підборіддя і пахви, зачіска акуратна, нігті доглянуті, білизна чиста тощо. Але наводячи марафет на всьому тілі, дуже важливо знати, як це правильно робиться, щоб не нашкодити собі. Адже хтось часом сильно захоплюється, що призводить до сумних наслідків.

Практично всі люди знають, що природні корисні мікроби й часте зволоження необхідні нашому організму, а надто часте вмивання водночас може нашкодити шкірі та висушити її.

Сьогодні ми розповімо вам про те, як дбайливо ви маєте ставитися до свого слухового апарату під час чищення, тобто вух.

Чи потрібно чистити вуха людині?

З самого раннього дитинства нас вчать стежити за собою, чистити зуби, вуха, мити волосся і зачісуватися. Але якщо ніс, очі та рот розташовані на найвиднішому місці на обличчі, то у вуха ми так легко зазирнути не можемо. Тому в нашому розпорядженні тільки тактильні відчуття. І саме через це іноді нам здається, що ми щось проґавили, й інші люди випадково можуть побачити те, чого не бачимо ми.

Читайте також: Цистит: лікуємося домашніми засобами

Що в такому разі робить звичайна середньостатистична людина? Вона бере відповідний предмет і починає чистити слуховий прохід, намагаючись дістати якомога глибше. І що далі у вухо проникає інструмент чищення, то ювелірною стає робота господаря того самого вуха. Але ж він зовсім не намагався позбавити себе слуху. А лише хотів прочистити вуха і провести гігієнічну процедуру.

Попри всю акуратність, часом всі ці дії призводять до травм. І не обов’язково, якщо це буде пошкодження барабанної перегородки, це може бути проста подряпина стінок раковини. Наш слуховий прохід має кілька вигинів і звуження в районі кісткової частини. Шкіра всередині проходу дуже тонка, всього 1 міліметр завширшки, тому ви можете легко пошкодити її навіть звичайною ватною паличкою.

Також під час чищення вух у такий спосіб можна створити вушну пробку, оскільки ви заштовхуватимете під час чищення сірку все глибше і глибше. Насправді сірка не утворюється в глибині вушного каналу, як думають більшість людей, вона виходить через залози на самому початку вушної раковини. І це зовсім не брудна субстанція, а звичайні нормальні виділення тіла, які разом із волосками перешкоджають потраплянню у вухо дрібних предметів, пилу й комах, а також шкідливих бактерій.

Якщо сірка не завдає вам незручностей, тобто ви не відчуваєте печіння або свербіння, то її не потрібно чіпати, нехай вона залишиться на своєму місці. Адже вухо — це унікальний орган, він здатний самоочищатися. Річ у тім, що шкіра всередині вух постійно зростає, зсуваючись від барабанної перетинки до виходу. Росте вона, звісно ж, дуже повільно, приблизно, як нігті. Але це дає можливість видалити зі слухового проходу всі чужорідні тіла, що проникли в шкіру. Наш організм сам здатний підтримувати чистоту, позбуваючись усього зайвого, вам потрібно лише берегти вуха від потрапляння води та інших сторонніх предметів.

Якщо під час звичайного миття тіла і голови це малоймовірно, то під час купання у вуха дуже часто потрапляє вода, тим більше якщо ви любите пірнати. Видалити воду з вух можна за допомогою стрибків на одній нозі, при цьому голова має бути нахилена в той бік, де знаходиться у вусі вода. Смикайте в цей час мочку вуха вниз. Якщо цей спосіб не допоміг, то потрібно продути вухо спеціальними медичними приладами або ж крапнути в нього рідини, що зв’язують вологу, наприклад, спирт.

Небезпеки від води, що потрапила у вуха

  • Це досить небезпечно, тому що у вухах немає вентиляції, і довга присутність води у вушному каналі призведе до того, що відбудеться розмокання і розм’якшення шкіри, згодом це призведе до запалення.
  • Може розвинутися отит, він супроводжується сильними болями.

Щоб під час купання запобігти потраплянню води, потрібно заздалегідь перед цим купити спеціальні затички, беруші або ватні тампони, просочені водовідштовхувальною маззю. Особливо актуальні такі пристосування на курортах, в аквапарках і басейнах.

Якщо вам щось потрапило у вухо, то для початку не потрібно намагатися дістати чужорідне тіло за допомогою сірника або ватної палички, так ви можете проштовхнути предмет ще глибше. Поверніть голову набік і потрясіть нею, пострибайте на одній нозі, як під час видалення води. Якщо нічого не виходить — зверніться до лікаря. Це саме той випадок, коли самолікування призводить до дуже серйозних наслідків.

Читайте також: Кабачкова дієта: перелік етапів і правил схуднення

Тому варто довіритися фахівцеві, який побачить, що потрібно робити, адже він усвідомлює всю серйозність наслідків, а отже, він допоможе вам і дістане нещасливе чужорідне тіло з вашого вуха.

Варто зрозуміти, що чистити вуха можна тільки із зовнішнього боку, тобто потрібно обробляти зовнішню частину слухового проходу ватними паличками без спроби проникнути всередину будь-якими іншими твердими пристосуваннями. Найкраща профілактика захворювань — це запобігання потраплянню вологи у вуха, вітру та гучних звуків. Не потрібно заважати природі та чистити вуха самостійно, тоді вони залишаться здоровими та чистими.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности