Найстаріші міста світу, в яких завжди жили і досі живуть люди

Найстаріші міста світу Подорожі

Є в нашому світі міста, які старші за історію. Старші за релігію, старші за міфи й казки, старші за народи. Вони існують самі по собі, у своєму величному Всесвіті. Їм не потрібні люди, бо вони переросли своїх творців.

Століттями ці стародавні міста спостерігали за еволюцією людини. На них відбилися цілі епохи. Вони можуть розповісти захопливі історії про життя цілих поколінь, про зміни як позитивні, так і негативні.

Дамаск, Сирія

Дамаск — одне з найстаріших і найбільш густонаселених міст у світі з тих, у яких досі живуть люди. Утім, як довго це триватиме за нинішнього стану справ, незрозуміло.

Дамаск був колискою багатьох цивілізацій. Перші городяни з’явилися тут ще одинадцять тисяч років тому. До початку війни в Дамаску проживало близько трьох мільйонів осіб.

Єрихон, Західний берег річки Йордан

Єрихон

Майже такий самий старий, як Дамаск, Єрихон значно менш населений: зараз там усього лише двадцять тисяч жителів. Не дивно, оскільки вбивчо сухий клімат навряд чи можна назвати комфортним, а політична напруженість і періодичні спалахи насильства не додає місту привабливості.

Алеппо, Сирія

Хоч самому місту вісім тисяч років, у селищах поруч люди жили ще тринадцять тисяч років тому. Це означає, що Алеппо і прилеглі землі — найдавніші місця проживання людини на планеті. Алеппо був центром античного світу, оскільки знаходився між Середземним морем і Месопотамією, і через нього проходив легендарний Шовковий шлях.

У наші дні це колись найбільше місто Сирії зруйноване війною і багаторазово зазнавало жорстоких і безсистемних авіаударів. Значна частина жителів його давно покинула, а ті, хто залишився, щодня ризикують життям і здоров’ям.

Афіни, Греція

Колисці філософії та загалом західної цивілізації, місту, яке пам’ятає часи Сократа й Аристотеля, величним Афінам уже близько семи тисяч років. Сьогодні це величезний мегаполіс зі все тією ж неповторною атмосферою, що й багато тисяч років тому.

Аргос, Греція

Суперник Афін за звання найстарішого європейського міста — Аргос. Завдяки родючому ґрунту, місто стало одним із культурних і торгових центрів світу давнини. Саме завдяки нейтралітету в греко-перських війнах Аргос стоїть і досі.

Пловдив, Болгарія

Пловдив, Болгарія

Пловдив, місто з неймовірно багатою історією, багато років тому було одним з основних міст Римської імперії. Також він був частиною Османської імперії. Сьогодні це друге за величиною місто Болгарії.

Бібл, Ліван

Біблу понад сім тисяч років, але активно розвиватися воно почало не одразу, а лише будучи пару тисяч років від роду. Слово “біблія” (“книга”), до речі, походить від назви цього міста, оскільки саме звідти папірус уперше було імпортовано до Греції. Зараз стародавнє місто Бібл злилося з більш сучасним Джебейлем.

Сайда, Ліван

Важливе портове місто Фінікії, Сайда приймало товар з Ассирії, Месопотамії, Єгипту, Греції, Риму та Османської імперії. Зараз у цьому місті живе близько двохсот тисяч людей.

Рей, Іран

Священному місту зороастрійців уже вісім тисяч років. Воно сповнене дивовижних будівель давнини, що розповідають про його багату історію.

Єрусалим

Єрусалим

Єрусалим — можливо, головне з міст регіону Левант, сполучна ланка світових релігій, основа сучасної культури й… камінь спотикання сучасної політики. Входить до списку світової спадщини, потребує охорони та захисту, оскільки не всі туристи бувають достатньо цивілізованими.

Лоян, Китай

Найдавніше китайське місто на центральній рівнині давним-давно було однією з семи столиць могутньої держави. Лоян вважається центром стародавнього Китаю і веде свою історію з часів неоліту.

Варнасі, Індія

Місто на берегах священної річки Ганг — місце, куди з’їжджаються паломники з усього світу. Місцеві вважають Варанасі найдавнішим у світі містом, що процвітає вже понад п’ять тисяч років, хоча насправді йому не більше трьох тисяч. Але в Індії Варанасі дійсно найстаріше місто.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности