Ніщо так не допомагає у спілкуванні, як щира гарна посмішка, а гарне відбілювання зубів перетворить найпересічнішу посмішку на мегаватний спалах енергії. Однак, наважуючись відбілити зуби байдуже яким шляхом – у кріслі стоматолога чи в домашніх умовах, добре було б пам’ятати про невеликі нюанси. З чого почати? Чим небезпечне відбілювання зубів? Чи можливі ускладнення після процедури відбілювання зубів?
Чи можна відбілити зуби вдома?
Будемо відверті: навіть зараз, у нинішньому похмурому і напіввіртуальному світі, посмішки, як і раніше, важливі. Посмішки – це слова універсальної мови, зрозумілої абсолютно всім, це еквівалент щастя й успіху. Що яскравіша посмішка – то вищий статус, хай би там як було насправді.
Якщо білі зуби зроблять вас більш упевненим у собі та відкритим до світу, то відкиньте сумніви геть і відбілюйте, відбілюйте, відбілюйте! Але з розумом: переконайтеся, що ви знаєте все, що потрібно.
Відвідайте стоматолога
Перш ніж стрімголов вибілювати зуби, переконайтеся, що слизова оболонка рота, ясна та піднебіння здорові, що на зубах немає ушкоджень (карієсу, відколів, тріщин в емалі тощо), інакше хімікати Можливо, відвідини стоматолога – це не те, про що дорослі й діти мріють удень та вночі, однак перед процедурою вибілювання (навіть якщо це буде лише вибілювальна капа в домашніх умовах) вони потрібні, тому що дадуть змогу визначити потенційні протипоказання.
Читайте також: Темні кола під очима: поради
Однак зберігайте критичність, покладаючись на рекомендації нехай навіть і дуже дорогого професіонала. Наприклад, тільки дуже чесний дантист попередить пацієнта, що відбілювання має сенс тільки в тому разі, якщо природний підтон зубів – жовтий, а якщо зуби від початку сіруваті, то після процедури вони матимуть відверто нездоровий вигляд.
Не перестарайтеся
Немає такого перебільшення, яке не стало б надто великим: занадто багато відбілювання може послабити зубну емаль і в довгостроковій перспективі (приблизно через три-п’ять місяців) призвести до зворотного ефекту, тобто посіріння або пожовтіння зубів.
Аналогічно і щодо “безпечних” домашніх засобів: та ж харчова сода чисто фізично – абразив. Трохи звичайної соди, яка є в кожного на кухні, допоможе зняти плями та наліт, але зловживати нею не варто, адже це може призвести (і призведе!) до послаблення та потоншення зубної емалі.
Пам’ятайте про підвищену чутливість
У більшості випадків одразу після процедури відбілювання зубів значно зростає чутливість зубів і ясен, вони реагують на зміну температур, на солодке, навіть якщо до цього ніколи подібного не відзначалося. Річ у тім, що відбілювання (внаслідок активних складових) злегка пошкоджує емаль, спрощуючи доступ для подразників до внутрішніх тканин зуба. На щастя, найчастіше підвищена чутливість минає за кілька днів, однак саме тому вибілювати зуби не рекомендується тим, у кого вони й так надто бурхливо реагують на гаряче та холодне.
Їжа та відбілювання зубів
Утім, перш ніж записуватися на прийом до стоматолога або вишукувати в сімейному бюджеті гроші на відбілювальні засоби, варто спробувати дешеві, доступні кожному й до того ж абсолютно натуральні способи відбілювання зубів. Найчастіше, це звичайнісінькі харчові продукти. Так-так, усе саме так: щось можна з’їсти (або не з’їсти) і або сяяти білосніжною посмішкою, або відлякувати людей жахливим вискалом.
Головний принцип: якщо щось може забарвити вашу скатертину, значить, воно залишить свій слід і на зубах.
- Сирі хрусткі овочі та фрукти (редис, огірки, яблука, стебла селери) відмінно очищають зуби, причому не тільки від нальоту; крім того, багато ягід (наприклад, улюблена всіма полуниця) містять кислоти, які м’яко відбілюють емаль.
- Напої, що містять кофеїн – кола, кава, чай, а також червоне вино, темні фруктові соки викликають пожовтіння зубів, тому їх бажано пити через соломинку.
- Темні, липкі та текучі субстанції – кетчупи, варення, сиропи – проникають у проміжки між зубами, але витравити їх звідти дуже важко. Вони затримуються у своїх “притулках” довше, ніж треба, через що стики між зубами темніють.
По-хорошому, після кожного приймання їжі має слідувати сеанс повноцінного чищення зубів, включно із зубною ниткою. Однак найчастіше подібна розкіш не доступна, але можна спробувати прополоскати рот – ретельно, і хоча б тридцять секунд. “Чарівні” жуйки, льодяники й тому подібні шкідливі дрібниці приносять користь не зубам, а гаманцям виробників.