Побічні ефекти від снодійного детально описані в інструкції до препарату, крім того, про них зобов’язаний попередити лікар, який виписав рецепт. Однак крім очевидних, є й інші побічні ефекти. Про них не говорять (принаймні лікарі про них постійно “забувають”), але вони не стають від цього менш неприємними.
Снодійне — ефективний засіб, що допомагає швидко і міцно заснути. Найчастіше його призначає лікар, це переважно рецептурні препарати. Але в будь-якому разі варто пам’ятати, що снодійне може спричиняти побічні ефекти, про які часто забувають.
Сонливість коли не потрібно
“Чарівну пігулку” потрібно приймати за годину до сну, але в жодному разі не коли ви вже починаєте засинати. І все одно можлива небажана сонливість дорогою на роботу вранці та посередині дня. Запаморочення і дезорієнтація — також тривожні дзвіночки.
Читайте також: Як знизити високий тиск у домашніх умовах?
Забудькуватість, що прогресує
Снодійне стає причиною деяких когнітивних дисфункцій. Наприклад, забудькуватість (особливо наступного дня після таблетки). Вона може завадити в роботі, та й узагалі в житті, зокрема й особистому.
Залежність від снодійного
Це найжахливіше. Мерилін Монро, Елвіс Преслі, Майкл Джексон — можливо, вони прожили б довше, якби не були залежні від снодійних пігулок і не вживали надто великі дози. Звичка стає моторошною залежністю. Людина більше не може заснути без таблетки: це пекельне коло, від якого позбавить лише кваліфікована медична допомога або… смерть.
Знання — порятунок. До того ж снодійне можна замінити, наприклад, ортопедичним матрацом. Краще запобігти, ніж потім болісно лікуватися протягом багатьох місяців. Побічні ефекти від снодійного дійсно досить жахливі, тому краще утриматися від їх вживання і скористатися нашими порадами, про які ми розповідали в статті “Як швидше заснути й взагалі розв’язувати проблеми зі сном“