Що не можна робити під час вагітності – косметика та догляд

Що не можна робити під час вагітності Вагітність та пологи

Більшість вагітних жінок підсаджуються на здоровий спосіб життя, адже він гарантує безпечну вагітність. Заради свого маленького дива вони відмовляються від алкоголю, куріння та інших шкідливих звичок. Однак часто жінки забувають, що косметика, так гаряче ними улюблена, теж може впливати на здоров’я майбутнього малюка.

Дослідження показали, що хімічні речовини з косметики, проникаючи в плаценту, здатні завдати значної шкоди дитині, особливо в перший триместр вагітності. Наслідки непередбачувані й можуть бути вкрай небезпечними, тому вжито особливих заходів для уникнення ризику.

Акне

Акне (тобто прищі) – частий супутник вагітності. Через гормональні зміни можуть як з’явитися нові висипання, так і погіршитися стан уже наявних. Популярні та ефективні засоби проти цієї напасті містять бета-гідро-кислоти, а найпоширенішими активними агентами є альфа-ретиноїди. На жаль, їхні похідні можуть викликати вроджені дефекти, тому краще уникати їх під час вагітності. Якщо акне в запущеній стадії, що потребує лікування, перед використанням засобів від прищів потрібно проконсультуватися з гінекологом-акушером.

Волосся

Засоби для укладки волосся не вбираються в шкіру голови, але більшість хімічних речовин у складі засобів для фарбування і випрямлення волосся містять п-фенілендіамін, який є небезпечним нейротоксином.

Краще використовуйте для догляду за волоссям натуральні домашні засоби, такі як хна, яйця, ефірні олії тощо.

Парфумерія

Більшість косметичних компаній використовують ароматизатори — парфумерні віддушки — для приховування неприємного запаху деяких компонентів продукту. В іншому разі улюблений крем може пахнути не фіалками, а чимось набагато менш витонченим.

Читайте в тему: Що вагітним краще не їсти за жодних умов

Косметика або парфумерія часто містить фталати, які імітують гормони, що відповідають за ріст і розвиток плода. Неприродний рівень цих “гормонів” може бути небезпечним для плода. Присутність фталатів у складі не завжди вказується, адже парфумерні компанії захищені законами про комерційну таємницю. Тож краще під час вагітності використовувати неароматизовані засоби, бо там менша концентрація фталатів.

Автозасмаги

Хоч дигідроксіацетон, який використовують при створенні автозасмаги, деякі лікарі-дерматологи вважають навіть безпечнішим за натуральну засмагу, що може спричиняти рак, він все одно завдає шкоди організму як матері, так і дитини.

Низка досліджень довела, що засоби для автозасмаги можуть спричиняти мутації у плода. Солярії також небажані, оскільки висока температура шкодить майбутній дитині.

Антивікові креми

Практично всі антивікові креми мають у складі ретиноїди, похідну вітаміну А, активний інгредієнт у боротьбі зі зморшками.

Ретиноїди проникають крізь плаценту, і можуть призвести до небезпечного підвищення рівня вітаміну А у дитини, що загрожує патологіями розвитку.

Крім того, продукти антивікового догляду містять парабени, здатні порушити гормональний баланс, особливо у вагітних. Метилпарабен, наприклад, взагалі заборонений у країнах ЄС.

Догляд за нігтями

Практично вся косметична продукція для нігтів — лаки, засоби для кутикули тощо — містять толуол і формальдегід. Толуол — токсичний промисловий розчинник, який може пошкодити клітини мозку, а формальдегід, який використовується як затверджувач і консервант, здатний викликати ракову пухлину.

Засоби для догляду за нігтями можуть пошкодити плід, бо руки матері перебувають у прямому контакті з їжею, яка потрапляє в організм. До того ж запах лаку для нігтів вкрай небезпечний для здоров’я. Якщо ви фарбуєте нігті навіть під час вагітності, використовуйте лаки фірм, які дбають про здоров’я своїх покупців і стежать за складом випущених засобів.

Татуювання

У тату-салоні рідко побачиш вагітну жінку, і у цього є свої причини. Навіть якщо обладнання стерильне, і татуювання відносно безпечні, залишаються інші ризики. Наприклад, чорнило все одно вбирається в шкіру, а вплив цих барвників на дитину ще не вивчено, але зрозуміло, що вони можуть викликати алергію і ризикувати не варто.

Якщо ж це перше татуювання, шок від болю може підвищити артеріальний тиск, що, безумовно, дуже недобре для малюка. Крім того, тіло матері дуже сильно змінюється під час вагітності, тому татуювання після пологів може змінитися до невпізнання. Тож почекайте з цим.

Вагітність — справжнє випробування для жінки: постійні зміни настрою, стрибки гормонів, розтяжки, пігментація та інше… Не живіть у страху за свою дитину дев’ять місяців, краще проконсультуйтеся з лікарем і вживіть відповідних заходів.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности