Протизаплідні таблетки та лібідо: правда набагато гірша

Протизаплідні таблетки та лібідо Про жіноче

Протизаплідні таблетки — на перший погляд, зручний і доступний спосіб зробити сексуальне життя простішим і приємнішим: більше не треба турбуватися про презервативи, між вами немає нічого чужорідного, завдяки таблеткам секс може стати кращим, ніж будь-коли раніше.

Але протизаплідні можуть несподіваним чином погіршити секс, а то й зовсім звести його нанівець: під впливом синтетичних гормонів у багатьох жінок знижується лібідо і вони перестають отримувати задоволення від усіх проявів статевого життя.

Запам’ятайте:

  • Протизаплідні впливають на рівень тестостерону у жінки (так, у нас теж є тестостерон)
  • Оральні контрацептиви знижують вироблення гормонів яєчниками
  • Іноді трифазні контрацептиви мають на лібідо менший вплив, ніж монофазні

Як протизаплідні таблетки впливають на природний гормональний фон жінки?

Хоча чинним компонентом і оральних протизаплідних пігулок, і вагінальних гормоновивільняючих кілець є синтетичний естроген, на сексуальну поведінку жінок впливає зміна рівня тестостерону.

Кількість тестостерону в крові у жінок становить у середньому 10% від об’єму цього гормону у чоловіків, але саме тестостерон відповідає за лібідо і жіночі еротичні фантазії.

Читайте також: Чесний погляд на аборт: жінки, залиште брехливі сльози

Тестостерон також впливає на стан печеристої тканини клітора і функціонування статевих залоз, а також на роботу залози, розташованої біля входу в піхву, що забезпечує природне змащення під час збудження.

Протизаплідні таблетки знижують вироблення тестостерону. Водночас синтетичний естроген стимулює секрецію білка, що зв’язує статеві гормони, через який клітини тіла не можуть нормально використовувати тестостерон. Його рівень підвищується на 200-400%, внаслідок чого рівень вільного тестостерону, і без того невисокий, різко падає.

Раніше вважалося, що цей ефект зникає, коли жінка перестає приймати таблетки. Але зараз встановлено, що рівень цього білка залишається вищим за норму навіть через 2 роки після відмови від оральних контрацептивів.

Насамперед це означає, що після того, як жінка перестане вживати пігулки, її статевий потяг відновлюватиметься дуже повільно, а може і взагалі ніколи не стати таким, як раніше.

Таблетки — табу?

Однак це не означає, що потрібно взагалі назавжди забути про протизаплідні таблетки — просто необхідно пам’ятати про можливі наслідки та бути до них готовим. Якщо ви помітите, що таблетки знижують статевий потяг, не обов’язково відмовлятися від них раз і назавжди. Іноді достатньо перейти на інший препарат.

У деяких жінок трифазні протизаплідні впливають на лібідо значно менше, ніж монофазні. Проте жодних гарантій немає: є жінки, на яких і ті, й інші діють однаково. Навіть консультація лікаря не завжди допомагає визначити, що краще. Єдиний спосіб дізнатися, які протизаплідні пігулки підходять саме вам — на жаль, проби й помилки.

Для чоловіків

Якщо ваша партнерка вирішила відмовитися від протизаплідних таблеток, ви маєте взяти ситуацію під контроль і почати користуватися іншими засобами контрацепції — наприклад, презервативами або запропонувати їй використовувати сперміциди. Зрозуміло, вони не такі зручні, як таблетки, але що важливіше: ваша умовна зручність чи її безумовне задоволення?

Зниження лібідо: таємні вороги статевого потягу

Лібідо може знижуватися і підвищуватися з різних причин — наприклад, через гормональні зміни, втому, депресію тощо. Але хто б міг подумати, що навіть косметика, деякі харчові продукти та інші чинники, які, здавалося б, зовсім ні до чого, можуть вбивати статевий потяг…

Отже, є речі, яких потрібно за можливості уникати заради збереження свого лібідо. Напевно, кожен може, не замислюючись, назвати таких убивць лібідо, як протизаплідні пігулки, проблеми у стосунках, втома і нестача сну. Але буває, що ви вже все перепробували, виключили все, що може знижувати лібідо, а бажання сексу так і залишилося низьким. Можливо, в цьому випадку вам варто звернути увагу на таємних ворогів лібідо, які непомітно роблять свою брудну роботу.

Киснева косметика

Якщо ви прихильниця так званої кисневої косметики, вам доведеться вибирати між нею і яскравим сексуальним життям. Спробуйте вгадати причину такого впливу косметики.

А річ ось у чому: її важливий компонент — перфторуглерод, може викликати передчасне настання менопаузи. Крім того, похідне перфторвуглецю, перфтороктановий сульфанат знижує вироблення естрадіолу, що теж не сприяє підвищенню лібідо.

Білий хліб

Тим, хто не хоче розпрощатися з насиченим сексуальним життям, не варто зловживати білим хлібом. Організм витягує цукор із білого хліба набагато швидше, ніж із цілозернового, внаслідок чого енергія спочатку різко підвищується, а потім падає, і такі стрибки теж знижують статевий потяг.

Надлишок цукру сприяє збільшенню ваги, а зайві кілограми ніколи не сприяли високому лібідо.

Хропіння

Річ не у тому, що хропіння партнера може зруйнувати сексуальне життя (хоча такий варіант теж не можна повністю виключити).

Вчені кажуть, що за сильного хропіння знижується рівень кисню в крові, а в людини з такою проблемою може бути важко викликати збудження.

Читайте також: Мігрень і менструація: дві жіночі проблеми

Знеболювальні та антидепресанти

Морфін і кодеїн можуть знижувати лібідо, тому якщо ви хочете зберегти сексуальну активність, навчіться обходитися парацетамолом — він узагалі безпечніший, зокрема й для лібідо.

Ще один ворог лібідо — антидепресанти. Найцікавіше: іноді їх виписують для лікування передчасного сім’явипорскування, а вони знижують статевий потяг. Досить дивне поєднання ефектів.

Ліки проти застуди та грипу

Так, і вони теж. У всьому винні димедрол і псевдоефедрин, що входять до складу багатьох ліків.

Тож обирайте: можна кілька днів полежати в ліжку, але зате потім займатися в цьому ліжку коханням, а можна швидко вилікувати грип, а потім… ну ви зрозуміли.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности