Рибна дієта: етапи схуднення, меню, переваги та недоліки. Риба – одне з найбагатших джерел білка і корисних жирних кислот у світі. Вона допомагає наситити людину на тривалий період часу, попри свою досить середню калорійність. За допомогою ж мікроелементів, що містяться у складі, риба знизить ризик деяких захворювань, підвищить працездатність обмінної, імунної та травної систем організму. Ці властивості продукту, що розглядається, давно помітили фахівці з проблем харчування, які створили 28-денну рибну дієту.
Рибна дієта: етапи схуднення за допомогою риби
Перший етап схуднення починається з виключення продуктів, які не бажано вживати під час рибної дієти. До них належать: баранина, манка, алкоголь, випічка, перловка, солодощі, свинина, мариновані продукти, жирні молочні продукти, швидкоїжу, маргарин, кетчуп, інжир, вершкове масло, пшоно, квасоля, майонез, ковбаси та копченості. Тривалість цього етапу становить чотири дні.
Другий етап дієти полягає в побудові системи харчування, яка містить не тільки рибу, яку потрібно вживати не менше ніж один раз на добу, а й: овочів, грибів, яєць, вівсянки та гречки, рису, фруктів, оливкової олії, горіхів, нежирного м’яса, сиру, цільнозернового хліба, ягід, нежирних молочних продуктів, насіння. Гострі продукти також слід виключити.
Читайте також: Грушева дієта: правила, переваги та недоліки
Під час побудови раціону слід враховувати калорійність продуктів. Сума добової калорійності не повинна перевищувати 1230 кілокалорій. Крім того, фахівці з проблем харчування радять обмежити вживання продуктів, оброблених за допомогою методу смаження.
Третій етап полягає у введенні раніше заборонених продуктів. Це слід робити поступово, протягом п’яти – шести днів.
П’ятиденне меню
Варіанти сніданку: булочка з рисового борошна з рибною котлетою, зеленню і томатами, полуничний морс; рисова каша з чорницями, чай; салат із грецьким йогуртом і фруктами, кокосове молоко; яєчня з беконом і грибами, кава; йогуртова запіканка з вишнею, чай.
Варіанти обіду: відварений окунь із молодою картоплею, чай; суп із томатів і грінок, шматочок запеченої курки; яєчний млинець із рибою, сирним сиром та огірками, журавлинний морс; суп із рису з тріскою та водоростями, чай; суп з овочів із рибою, ягідний кисіль.
Варіанти вечері: соєва локшина з горбушею в сметанному соусі, зелений чай; шматочок рисової запіканки з рибою та овочами, яблучний сік; запечена риба з овочами у фользі, томатний сік; варена пікша, дві галети, чай; парові рибні котлети зі сметанним соусом і зеленню, гречка, зелений чай.
Переваги та недоліки рибної дієти
Основною перевагою описаного курсу схуднення є простота використання. При цьому, він безпечно й ефективно позбавляє людину значної кількості кілограмів. Так, у середньому, за весь курс рибної дієти можна скинути від трьох до семи кілограмів. Крім того, цей вид харчування дасть змогу людині, яка худне, пристосуватися до використання плану досконалішого харчування, оскільки дієта заснована на принципах правильного харчування. Рибна методика боротьби із зайвою вагою також збагатить людину, що худне, корисними речовинами й позитивно вплине на роботу багатьох систем організму.
Недоліками цього курсу схуднення дієтологи вважають: системний контроль за споживанням їжі, виключення деяких корисних продуктів із раціону, витрачання часу на кулінарію.