Принципи екологічної дієти: худнути без шкоди для себе та природи

Екологічна дієта Дієти

Свята на носі й потрібно мати карколомний вигляд? І чому б не скинути пару-трійку зайвих кілограмів? Хочете не просто схуднути, а зі змістом? Ваші зусилля приноситимуть користь не тільки вашій фігурі або вашому здоров’ю, а й навколишньому середовищу, якщо ви дотримуватиметеся простих і навіть у чомусь очевидних екологічних принципів.

Орієнтуйтеся на … прабабусю

Абсолютна більшість продуктів, які ви бачите на полицях супермаркетів, була винайдена в середині минулого століття і складається з речовин з невимовними назвами. Можливо, сучасний йогурт на баночках і називається, як триста років тому, але, по суті, являє собою складну хімічну емульсію, а не кисломолочний продукт.

І йогурт — просто очевидний приклад, принцип якого поширюється на 75 % сучасних продуктів.

Тому їжте справжню їжу. Подумайте, як жила ваша прабабуся, коли не було мікрохвильовок і морозилок? Купуйте ті продукти, які необхідно обробляти й готувати вдома: свіжі овочі та коренеплоди, свіже м’ясо, яйця, незбиране молоко, рослинні олії, крупи, горіхи. Така дієта оздоровить організм, а здорове тіло за правильних фізичних навантажень позбувається “покладів” швидко і легко.

Принцип ста п’ятдесяти кілометрів

У цивілізованих країнах спостерігається дивовижна тенденція: більшість харчових продуктів проїжджає в середньому близько двох тисяч кілометрів, перш ніж потрапляє на стіл. Природно, це означає додаткову обробку, щоб їжа елементарно “пережила” перевезення. Крім того, у привізних продуктів значно гірша якість: наприклад, для того, щоб яблука з Китаю потрапили благополучно до Москви, вони мають бути твердих низькосахаристих сортів (щоб не пом’ялися і зберегли товарний вигляд), зірвані незрілими (щоб не переспіли в процесі доставки), їх необхідно обробити речовинами, що відлякують шкідників і зберігають вологу всередині яблука. Адже ви теж помічали на супермаркетівських яблуках трохи липку, немов воскову плівку?

Купуйте продукти, вирощені у вашій місцевості — не далі, ніж за сто п’ятдесят кілометрів від вашого будинку: у цьому разі ви можете бути впевнені, що доставка не забрала багато часу, а у вас на столі свіжа продукція.

Екопротеїни

Низьковуглеводні дієти на кшталт Аткінса (на пострадянському просторі вона відома як кремлівська дієта), які практично виключають з раціону рослинну їжу, руйнівно впливають на здоров’я, але досить ефективні — у цьому секрет їхньої популярності. Хочете харчуватися правильно й екологічно? Замініть тваринний білок рослинним, споживайте сою, квасолю, боби — і ви не тільки втратите вагу, а й приведете в норму показники ліпідного профілю.

Читайте також: Як обрати дієту: популярні vs раціональні

Крім того, якщо ви відмовитеся від м’яса (але продовжите вживати, наприклад, яйця, сир і молочні продукти), то завдяки цьому вольовому рішенню в атмосферу викидатиметься на тонну менше вуглеводню щороку. Буде значна економія і води — худоба потребує великих розтрат при вирощуванні та переробленню.

Якщо не їсти м’ясо взагалі — надто екстремально для вас, обдуріть себе: дозволяйте собі м’ясо хоча б іноді. Наприклад, у вихідні та свята. Придумайте сімейну традицію – “м’ясо щопонеділка”, “недільне барбекю” або “сосисочний четвер” звучить дуже симпатично.

Бісфенол А

Хімічну речовину бісфенол-А пов’язують із цілою низкою проблем зі здоров’ям, включно з ожирінням і діабетом типу II, проте її, як і раніше, знаходять у багатьох харчових продуктах під час контрольних тестів.

Відмовтеся від консервів, упакованих фабричним способом харчових продуктів, продуктів з металевими кришками і заморожених продуктів — таким чином ви мінімізуєте надходження цієї отрути в організм.

Сирі продукти

Що більше ви їсте сирих продуктів (салатів, фруктів, ягід, горіхів), то менше ви витрачаєте енергії на приготування їжі.

Отже, ви зберігаєте навколишнє середовище. Важливий бонус: сирі салати очищають кишківник, а отже, сприяють схудненню, а горіхи — найздоровіший перекус з усіх можливих.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности