Італійська дієта: десять простих секретів

Італійська дієта Дієти

Італія – батьківщина піци, пасти, каннолі та… Моніки Белуччі. Як італійкам вдається залишатися стрункими й не піддаватися спокусам різноманітних смаколиків? Чому ожиріння не є основною проблемою жителів Імперії Вуглеводів? Редакція нашого сайту спробує відповісти на численні запитання. Тільки тс-с… це секрет.

По всій Італії в піцеріях майже неможливо знайти вільне місце, а слабоалкогольні напої в клубах розлітаються, як гарячі пиріжки. Проте італійці в масі своїй мають здоровий і підтягнутий вигляд. Любителям статистики: лише 9% населення Італії страждає від зайвої ваги, тоді як, наприклад, кількість американців з тією ж проблемою наближається до 32%. Справжня загадка для нас, ненажер, не народжених італійками.

Як не дивно, все здорове італійське харчування вміщується в якихось десяти простих правилах.

Правило 1: уся справа в збалансованому харчуванні та маленьких порціях

В Італії традиційно заведено вживати їжу маленькими порціями. У більшості італійців немає проблем із зайвими калоріями просто тому, що вони перестають їсти, коли наїлися. Наприклад, особливим чином приготована паста з невеликою кількістю оливкової олії, томатного соусу та овочів сервірується тільки невеликими порціями, а крихітної чашечки кави цілком достатньо, щоб закінчити трапезу.

В Італії дуже важлива якість, а не кількість їжі: не надто багато жиру, достатня кількість вуглеводів, багато риби та курки. Також італійці обережні з червоним м’ясом.

Правило 2: забудьте про будь-яку олію, крім оливкової

Оливкова олія є здоровим рослинним жиром, тому й має особливу популярність у мешканців узбережжя Середземного моря, відомих любителів здорового способу життя. Без рідкого золота не обходиться жодна страва середземноморської кухні. Проте нічим не можна зловживати, це стосується й оливкової олії.

Правило 3: свіжість – запорука здоров’я

Свіжа риба, різноманітні трави, помідори, артишок, каперси, баклажани, кабачки, лимони й незліченна безліч інших продуктів – основа італійської кулінарії. Головне ж у них – свіжість. Свіжовиловлені, свіжозрізані, свіжозібрані – тільки так. Ніякого холодильника тижнями.

Правило 4: прогулянки та враження

Прогулянки в Італії називаються passeggiata. Суть полягає в тому, щоб якомога більше пройти історичним центром міста, вивчаючи архітектуру старовинних будівель, попутно спалюючи накопичені калорії. Літо італійці воліють проводити на березі моря або в інших містах.

Читайте також: Як схуднути за тиждень – результат гарантований

Правило 5: обов’язково снідайте

Приймання їжі вранці вкрай важливе. Італійці обирають легкий і невеликий сніданок або чашечку кави з молоком, але не з вершками. Також популярні круасани та цілозернове печиво.

Правило 6: швидкоїжа? Фу, яка гидота!

Чипси, сухарики та інше займають в італійських магазинах дуже мало місця, а більшість італійців навіть не знайомі з поняттям “снеки”. Вкрай непопулярно їсти після вечері, а різноманітним десертам італійці віддають перевагу свіжим фруктам. Якщо ви заговорите з італійцем про гамбургери, він подивиться на вас з огидою.

Правило 7: газовані напої – теж гидота

Дуже рідко можна зустріти італійця, який п’є солодку газовану воду. Вони замінюють її мінеральною водою або невеликою кількістю червоного вина. Чай з льодом і смузі теж вкрай складно знайти.

Правило 8: забудьте про звичну піцу

Як не дивно, італійці не їдять піцу на сніданок, обід і вечерю, а тільки у вихідні та під час посиденьок із друзями. Та й традиційна італійська піца має дещо інакший вигляд: з сиром та овочами, вона дуже низькокалорійна, натомість багата на клітковину та поживні речовини.

Правило 9: що легша вечеря, то краще

Традиційно в Італії вечеряти звикли чимось легким і низькокалорійним, якщо, звісно, це не вечірка з друзями. Звичайна вечеря по-італійськи складається з супу (мінестроне) або шинки та невеликої порції пасти, поданої з овочами й маленьким шматочком сиру.

Правило 10: жодних дієт

Італійці не сидять на божевільних дієтах, тому що їхній звичний спосіб харчування і так не передбачає переїдання або зловживання некорисними продуктами. Якщо хочете схуднути, краще замініть смажені та жирні продукти низькокалорійними й використовуйте оливкову олію більш економно.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности