Сироватки для обличчя – продукт не новий, але багато хто, як і раніше, не вміє правильно ним користуватися. Занадто багато, занадто мало, не підходить, скочується або взагалі, здається, марна, і це за такі-то гроші? Не варто рубати з плеча, дайте сироватці шанс, вона того варта.
Багато хто впевнений, що сироватки для обличчя – всього лише занадто дорогий і пафосний зволожувальний крем. Так, у середньому сироватка коштує набагато дорожче, ніж аналогічний за класом крем, денний або нічний, однак і доглядає вона за шкірою набагато інтенсивніше завдяки більшій концентрації активних інгредієнтів та їхній поліпшеній проникній здатності.
Перш за все, сироватки підсилюють дію основного доглядового засобу – антивікового, живильного або зволожувального, освітлювального, підтягувального, коригувального – загалом, будь-якого крему з арсеналу сучасної жінки.
Сироватка може багато чого, навіть доставити активні інгредієнти якомога глибше в епідерміс, стягнути пори, омолодити… Однак, як правило, сироватка не виконує, здавалося б, найпростішу функцію – не зволожує.
Сироватка чи зволожувальний крем?
Насправді зволожувальний крем залишається на поверхні шкіри, створюючи там бар’єр, який або зволожує цю зовнішню частину епідермісу, або не допускає її висушування під впливом зовнішніх чинників (якщо пощастить, то і те, й інше разом) – це властивість основних діючих компонентів будь-якого зволожувального крему. Вбиратися в шкіру вони не можуть з об’єктивних причин, вони просто занадто великі.
Читайте також: Відбілювання зубів: секрети, поради та дрібні хитрощі
Сироватки найчастіше виготовлені на основі ліпідовмісних інгредієнтів, що дає їм змогу легко долати природний бар’єр зовнішніх шарів шкіри й потрапляти глибше в епідерміс.
Таким чином, активні інгредієнти сироватки можуть у буквальному сенсі на собі переносити необхідні речовини вглиб шкіри, проте зволожити її поверхню не здатні.
Яку сироватку обрати?
Сироватку для обличчя потрібно вибирати виключно за складом. Шкіра схильна до акне? Шукайте в списку інгредієнтів вітамін С (L-ascorbic acid) або ретинол – антиоксиданти, що стимулюють ріст нових клітин; за нормальної шкіри підійдуть сироватки з кислотами в складі.
Пам’ятайте, хороша сироватка не може коштувати дешево. І завжди звертайте увагу на термін придатності та умови зберігання.
Як правильно використовувати сироватку для обличчя?
Помірність – запорука здоров’я, у випадку з сироваткою цей постулат вірний, як ніколи. Для шкіри обличчя і шиї вистачає дуже малої кількості засобу – завбільшки з горошину. Важлива також правильна послідовність: наносити сироватку слід після процедури очищення, але не на вологу шкіру, хвилини через дві-три.
Декілька хвилин – п’ять-сім – потрібно дати сироватці вбратися, а потім наносити зверху крем, але не раніше, а то крем скатається.
Крім того, багато косметологів вважають, що сироватки для обличчя краще використовувати на ніч, тому що ультрафіолетові посилюють окислення продукту, що робить його практично марним. Саме тому необхідно зберігати сироватку в щільно закоркованій тарі в темному прохолодному місці.