Антиоксиданти в косметиці – що потрібно знати

Антиоксиданти в косметиці Косметика та макіяж

Одразу після сонцезахисних фільтрів антиоксиданти в косметиці – найефективніший інгредієнт, здатний протистояти руйнівному впливу довкілля, а отже, процесам передчасного старіння. Вибрати косметику з антиоксидантами, здавалося б, легко завдяки широкому асортименту засобів, проте багато хто, як і раніше, не знає, як це зробити.

Антиоксиданти багатофункціональні

Основне завдання антиоксидантів у косметиці – звичайно ж, захист шкіри від вільних радикалів (головного винуватця передчасного старіння), появі яких сприяє незахищене перебування на сонці, деяка косметика, куріння, алкоголь, навіть деякі хвороби. Антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, а отже, шкіра залишиться молодою і без зморщок довше.

Однак боротьба зі зморшками – не єдине, на що здатен крем з антиоксидантами. Він також допомагає боротися з пігментацією, стимулює вироблення колагену, відновлює захисний бар’єр шкіри й лікує акне.

Антиоксиданти разом сильніші, ніж окремо

У кожного косметичного бренду є свої улюблені запатентовані антиоксиданти: наприклад, у Nivea – коензим Q10, у Korres – кверцетин, а у Caudalie – ресвератрол. Подібна прихильність, звісно, зворушлива, проте доведено, що антиоксиданти краще працюють у хорі, ніж виконують соло.

Читайте також: Косметика в Стародавньому Римі: історія зморшок і зіпсованих нервів

Наприклад, комбінування ферулової кислоти, 15% розчину аскорбінової кислоти й 1% альфа-токоферолу покращує хімічну стабільність вітамінів (C + E) і вдвічі підвищує показники захисту від ультрафіолету.

Крім того, для кращого результату рекомендується дотримуватися дієти, багатої на антиоксиданти – насамперед, ягодами та фруктами.

Вітамін С – не тільки вітамін

Вітамін С є одним із найпотужніших антиоксидантів, що використовуються в догляді за шкірою, і буває він у різних формах. Найчастіше використовують L-аскорбінову кислоту. Однак вона, попри доведену ефективність, надзвичайно нестійка, важка для синтезу і, крім іншого, може подразнювати чутливу шкіру.

Існують й інші, менш потужні, але куди більш стійкі форми вітаміну С (tetrahexyldecyl ascorbate, magnesium ascorbyl phosphate, ascorbyl palmitate, ascorbyl glucoside, ascorbyl glucosamine).

Визначити, який із цих антиоксидантів не викликає подразнення, можна лише дослідним шляхом – завжди просіть зразки косметики.

Антиоксиданти – це надовго, а, може, й назавжди

Косметика з антиоксидантами проявляє ефективність тільки після закінчення якогось періоду регулярного використання, і, на жаль, ефект цей не накопичується – всі позитивні моменти від антиоксидантів закінчуються разом із кремом у баночці.

Задумайтеся про те, що вільні радикали не дрімають, і, отже, антиоксиданти теж потрібні щодня. Це безперервний процес, що більше нагадує боротьбу.

Антиоксиданти потрібно правильно зберігати

Денне світло і повітря – смертельні вороги будь-якої косметики з антиоксидантами, вони руйнують її й позбавляють будь-якої ефективності. Але в герметичних непрозорих місткостях, бажано скляних, антиоксиданти зберігають активність досить довгий час, особливо в прохолодному місці.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности