Проблема під назвою “нічого вдягнути”, тоді як шафа ломиться від речей, чисто жіноча. Ви коли-небудь бачили чоловіка, який щоранку починав із цієї нагальної й безперервної драми? Навіть якщо так, то серед представників сильної статі таких не так багато, і секрет середньостатистичного чоловіка простий до непристойності: так історично склалося, що його набір речей у принципі не такий різноманітний, як жіночий.
Прекрасні дами ж можуть годинами копатися серед вішалок, на яких висять кофтинки з рюшами, джинси зі стразами, сукні в горошок або топи з декольте, що не залишають місця для фантазії. Хіба можна від усього цього відмовитися, якщо є що показати, підкреслити й до чого привернути увагу? Ні, і відмовлятися зовсім необов’язково. Але крім речей, які лестять жіночому самолюбству, треба наповнювати гардероб і тими, які називаються базовими. І тоді щодня буде, що вдягнути, і щоденна сага з підбору комплекту втратить свій драматизм.
Читайте також: Модні тенденції – що важливо знати та пам’ятати
У більшості гідів по стилю в модних журналах базовий гардероб складається приблизно з одного і того ж набору речей. Їх може бути сім – десять, і ця невелика кількість здатна справді сформувати гардероб будь-якої жінки, будучи його основою, на яку згодом будуть нанизуватися аксесуари, з якою поєднуватимуться інші речі, здатні створити той чи інший стиль.
Прямі чорні штани — зручна класика
Любити сукні та спідниці — це чудово, тим паче, що з комфортом, який дарують штани й джинси, не так багато дівчат віддають перевагу відкритим колінкам. Але незалежно від стилю, хоча б одні чорні штани в гардеробі бути повинні, бо це річ незамінна, багатолика, зручна і здатна до величезної кількості поєднань.
Штани мають бути зі щільної чорної тканини, прямого силуету, прилеглі на стегнах, але не надто широкі в ділянці гомілок. У таких штанах і дуже худі, і повненькі ноги матимуть гарний вигляд. Багато стилістів рекомендують як базову модель штани зі стрілками. Але стрілки — це зовсім не обов’язковий пункт, тому що вони здебільшого нав’язують діловий стиль, тоді як штани без стрілок мають більш універсальний вигляд.
Прямі чорні штани можна носити на роботу в рамках ділового костюма, поєднувати з приталеним жакетом і з топом з принтом у вільний час, наприклад, на прогулянці, на зустрічі з друзями. Якщо ж другий комплект доповнити стильними босоніжками на шпильці, помітними сережками і яскравим клатчем, то в такому вигляді можна вирушити на вечірку.
Джинси — спадок Леві Страуса
Навряд чи знайдеться в цьому світі дівчина, у якої немає хоча б однієї пари джинсів. Але далеко не у всіх ця пара, якщо вона є, правильна і здатна називатися базовою річчю, адже джинси, попри деякі забобони — річ різноманітна.
Правильні джинси повинні мати прямий крій, який личить усім, і класичний колір деніму — не надто світлий, не кольоровий, і, звісно, на джинсах не повинно бути численних кишень, стразів і вишивки.
Класичні прямі джинси можуть складати чудові, зручні комплекти в стилі casual або smart casual. Зверху може бути футболка з принтом, суворий приталений жакет, яскрава шовкова хустка на шиї, а також проста біла майка, укорочений топ з оголеним плечем у стилі вісімдесятих, на ногах — балетки, туфлі-човники, босоніжки на шпильці, кеди-снікерси.
Зрозуміло, рекомендуючи мати прямі джинси у своєму гардеробі, ніхто не обмежує дівчину в її пристрастях до моделей кльош, слім або джеггінсів. Вони можуть бути, тим паче якщо є потреба скорегувати фігуру, хочеться вдягтися в стилі ретро або підкреслити красиві стрункі ноги. Але класика — це універсальність і свобода вибору поєднань.
Пряма спідниця до коліна – “олівцевий” малюнок
Ідеально скроєна спідниця-олівець здатна мати чудовий вигляд як на худій дівчині, так і на повній, у якої вона краде недоліки фігури, роблячи нижню частину тіла акуратнішою, відволікаючи увагу від пишних стегон. Вона має бути зшита зі щільної тканини, залежно від стрункості ніг вона може бути трохи вищою, до середини або трохи нижчою за коліно.
Перше, що спадає на думку всім жінкам, коли вони бачать пряму чорну спідницю — офісний дрес-код, і спідниця тут — жіночна альтернатива штанам. Але крім жакета і блузки модель-олівець може поєднуватися з топом без рукавів, з білою або будь-якою іншою майкою, з майкою з американською проймою, з водолазкою і навіть джинсовою курткою зверху.
Читайте також: Як одягатися в стилі 90-х
Щоб розбавити строгість такої спідниці й зробити її частиною повсякденного розслабленого стилю, можна вдягнути ремінь з оригінальною пряжкою, привернути увагу малюнком на топі або кулоном на довгому ланцюжку. Найкраще взуття в цьому разі — на підборах. Це можуть бути туфлі-човники, босоніжки, і дуже стильно і несподівано виглядатимуть зі спідницею черевики-дербі або оксфорди.
Як скласти базовий гардероб: біла сорочка
Біла сорочка має бути скроєна бездоганно, не мати рюшів, вишивки та інших декоративних елементів. Під час примірки потрібно упевнитися в тому, що вона добре сидить, не тісно і не просторо: прилягає до тіла, не настовбурчується, не збирає і не тягне.
Проста біла сорочка — це неодмінний атрибут суворого ділового костюма, але крім цього вона може стати частиною комплекту в стилі гламур, smart casual, будучи як жіночною моделлю, так і деталлю на межі чоловіче-жіноче.
Сорочку можна вдягати разом з джинсами, штанами слім, легінсами, перехоплюючи талію яскравим ремінцем, поєднуючи образ як зі шпильками, так і з балетками або туфлями в британському стилі. Така сорочка може відігравати роль жакета, якщо донизу вдягнути топ яскравого кольору, залишаючи сорочку застебнутою частково або повністю розстебнутою.
Водолазка нейтрального кольору — з морських глибин у модний гардероб
Водолазка — тонкий светр зі щільної гладкої непрозорої тканини з високим коміром, що закриває шию. Спочатку водолазку використовували для збереження тепла дайвери, зараз цей светр може відігравати схожу роль, якщо на нього надягати інші деталі одягу. На водолазку можна надягати жакет, використовуючи практичність і зручність цього светра в діловому образі, замінюючи ним сувору жорстку блузку. Також зверху може бути довгий кардиган, жилет, фактурна трикотажна безрукавка. Усі ці речі мають створювати колірний контраст із водолазкою.
Крім цього її можна вдягати й без додаткового верху, але в такому разі бажано зробити її цікавішою, ніж просто гладкий однотонний светр. Прекрасний варіант для офісу — спідниця-олівець і водолазка, на якій талія позначена тонким яскравим шкіряним ремінцем. Також зверху можна надіти шовкову хустку, по-різному її зав’язуючи.
Крім водолазки, яка вирізняється наявністю високої горловини, можна відзначити серед базових речей тонкий прилеглий светр з V-подібним вирізом, який вигідно підкреслює силует, роблячи фігуру візуально стрункішою. Якщо водолазка — річ стриманіша й універсальніша, то такий светр, що відкриває зону декольте, — деталь більш жіночна. Його не варто прикрашати ремінцем, інакше візуальні акценти змістяться.
Топ без рукавів — літня безтурботність
Біла або чорна майка чи футболка — це ті речі, які схожі за своїм призначенням на попередні светри, з різницею тільки в тому, що будучи без рукавів, ці моделі більше підходять для теплого сезону.
Біла майка з делікатним круглим вирізом — чудова основа для надягання зверху жакета, кардигана, джинсової куртки. Біла майка або футболка і джинси — це класика стилю casual, який можна доповнити туфлями на високих підборах, яскравим клатчем, багаторядним ланцюгом на грудях, зверху вдягнути жакет і вирушати на вечірку.
Загалом таких топів можна мати незліченну кількість, різних кольорів і з різними малюнками, але білий і чорний топ без рукавів — речі незамінні в будь-якому гардеробі.
Приталений жакет — у владі строгих ліній
Жакет з ледь помітною лінією талії — справжня паличка-виручалочка для будь-якої дівчини, як для стрункої, так і із зайвими кілограмами. Його головною перевагою є здатність прикривати зону живота, візуально роблячи фігуру жіночною, наближаючи її до ідеальної форми пісочного годинника.
Жакет нейтрального темного відтінку можна вдягати разом з джинсами, роблячи комфортний повсякденний стиль більш елегантним. Його можна вдягнути на сукню, на просту футболку або майку з малюнком, яку він заспокоюватиме, роблячи образ стриманішим.
Тренд останніх кількох років — носіння жакета з підвернутими або підтягнутими до ліктя чи довжини ¾ рукавами, що додає стилю недбалості. Сам жакет можна прикрасити металевою або тканинною брошкою, закріпленою на лацкані.
Кардиган — стильно і тепло
Трикотажний кардиган — ще одна річ, яка допоможе приховати недоліки фігури, не роблячи силует безрозмірним, запаковуючи його в мішкуваті форми. Худі дівчата за допомогою кардигана набувають виразнішої фігури, повненькі можуть заховати зайві округлості.
Кардиган — це предмет одягу для ранньої осені, для прохолодних літніх вечорів, коли можна вдягнути його поверх абсолютно будь-якого вбрання. Він може бути зроблений з фактурної вовни, з кашеміру, може бути однотонним у нейтральній гамі, яскравого кольору, з орнаментом, класичним ромбоподібним малюнком. Коли кардиган одягається на майку, топ, блузку, треба стежити за тим, щоб між ними не було суперечностей за малюнком і відтінком — щось одне повинно бути таким, що притягує увагу, інше — спокійним.
Читайте також: Як одягатися бюджетно, але мати при цьому вигляд на мільйон доларів
Кардиган може бути різної довжини, в нижній частині фігури йому складе компанію будь-яка деталь. Особливо виграшний вигляд має кардиган з речами, які сприймаються з ним контрастно, наприклад, з джинсами слім або мініспідницею. Завдяки комбінації з гостромодними молодіжними деталями одягу, кардиган не буде виглядати застарілою кофтою з бабусиної скрині.
Джинсова куртка — вік всевладдя
Куртка або жакет з деніму класичного синього кольору — річ, що з’явилася у двадцяті роки минулого століття, суперпопулярна у вісімдесяті й дев’яності роки, що отримала новий поштовх актуальності в наші дні. Вона стоїть в одному ряду з кардиганом і жакетом, оскільки теж може вдягатися для тепла. На відміну від них джинсова куртка — вже усталена класика casual-напрямку, яка в останні кілька років зазнала значних змін у плані комбінування з іншими деталями.
Куртка з деніму — це, по суті своїй, річ-унісекс, яка може ставати частиною як жіночого, так і чоловічого гардероба. І щоб дівчина в ній не мала грубуватого або надмірно андрогінного вигляду, потрібно намагатися поєднувати її з одягом, що здатен зробити фігуру ультражіночною. Тут допоможе, наприклад, струмлива спідниця-максі, коротка сукня в силі шістдесятих, довга сукня з мереживними елементами.
Не варто вдягати джинсову куртку разом із джинсами, вписуючись у спірний тренд вісімдесятих, званий double denim. Також не слід поєднувати її зі штанами слім.
Як скласти гардероб: маленька чорна сукня
Вона крокує планетою з двадцятих років минулого століття, і все завдяки Коко Шанель, яка продемонструвала її переваги. Суконь у дівчини може бути багато, довгих, коротких, сексуальних, романтичних, але маленька чорна сукня — це класика, якою не можна нехтувати, попри те, що багатьом вона не здається особливою.
У ній і немає нічого особливого, за винятком того, що вона справді універсальна, багатолика і здатна ставати основою для різних стилів. Дизайнери на подіумах показують різні версії цієї сукні, додаючи до неї мережива, атласні елементи, золоті та срібні нитки, вишивку, стрази, змінюючи довжину спідниці та рукавів. Але найпростіша і найбажаніша версія маленької чорної сукні — модель без рукавів зі щільного високоякісного матеріалу, довжиною до коліна, з округлим вирізом.
На таку сукню можна вдягнути жакет і ковзнути в туфлі-човники, щоб перетворитися на ділову жінку. Якщо жакет замінити на шкіряну куртку-косуху, взяти яскравий клатч з імітацією під пітона, то можна сміливо вирушати на запальну дискотеку. Якщо на сукню вдягнути тонкий контрастний ремінець, вбрання набуває ноти стильної невимушеності, перлове намисто – і ви нова Одрі Хепберн, готова йти на офіційний світський захід.
Сукня із запахом — підкреслена жіночність
Трикотажну сукню з запахом вперше запропонувала Діана фон Фюрстенберг у сімдесяті роки. Відтоді сукня із запахом — неодмінний атрибут жіночого гардероба. На відміну від чорної сукні, вигаданої Шанель, яка має більш елегантний образ, ця модель — денна, створена для того, щоб жінка почувалася комфортно.
Перевага сукні із запахом, по-перше, в її V-подібному горловому вирізі, який робить жіночу фігуру витонченішою, витягуючи силует, привертаючи увагу до зони декольте. По-друге, запах робить сукню асиметричною, теж відволікаючи від наявних недоліків силуету, якщо жінка має великі форми. Завдяки тому, що сучасна сукня з запахом може бути пошита з різних матеріалів, як з тонкого трикотажу, так і зі шляхетних тканин з ефектом сяйва, має різні принти або єдиний колір, її можна робити основою для різного вбрання і фігур.
Читайте також: Як правильно ходити на підборах, щоб мати гарний і впевнений вигляд
Дівчина, яка соромиться носити маленьку чорну сукню через пишні форми, наприклад, великі груди, живіт, великі стегна, може впевнено почуватися саме в сукні із запахом. Їй потрібно лише підібрати принт-обманку тромплей, драпірування на талії й правильну довжину, що прикриває коліна. Так само може вчинити й тендітна дівчина, яка за допомогою сукні з запахом може візуально постати більш жіночною і сексуальною.
Сукню із запахом можна прикрашати шарфом, шовковою хусткою, повісити на грудях витончений кулон, приколоти збоку брошку, вдягнути класичний приталений жакет зверху, а для взуття вибрати туфлі-човники, ботильйони в ретро-стилі на стійких підборах, високі чоботи на плоскій підошві.
Кожна жінка — індивідуальність, у всіх різні фігури та смакові переваги. Одна любить casual, інша — романтику, елегантну класику або діловий стиль. Але базовий гардероб для всіх сформований приблизно з одних і тих самих речей. Дива? – Зовсім ні. Просто стриманий образ цих речей має потужний потенціал, здатність до різноманітних поєднань і несподіваного перетворення.