Як доглядати за проблемною шкірою: прищі – не привід для смутку

Догляд за шкірою Догляд за собою

Доглядати за проблемною шкірою просто, головне — системний підхід і сталість. Необхідно виконувати низку простих процедур щодня, впродовж років, трохи коригуючи — тоді не тільки прищі, а й пігментація, і зморшки, і обвисання шкіри не страшні.

Занадто часто акне не дає змоги показати світові справжнє обличчя, змушуючи приховувати його за товстим шаром макіяжу. Звичайно, з цим потрібно щось робити. І бажано негайно, адже є ризик прожити все життя в панічному страху дорогою на кухню випадково зазирнути в дзеркало.

З будь-якої ситуації є вихід, і присвятити кілька годин на день повільному, але вірному позбавленню від прищів не так вже й складно, адже правда?

Що ж робити, якщо прищі впевнено влаштувалися на обличчі, побудували свою маленьку імперію і зовсім не хочуть проходити?

Очищення

Будь-яку процедуру потрібно завжди починати з ідеально чистого обличчя. Є дійсно ефективний і безпечний для проблемної шкіри спосіб — подвійне вмивання. Спочатку нанесіть на суху шкіру обличчя умивалку на олійній основі, щоб розчинити макіяж і пізніше акуратно змити його. Після варто ще раз промити обличчя прохолодною водою і знову — умивалкою. Не варто користуватися засобами для вмивання, які піняться, оскільки вони пересушують і подразнюють і без того схильну до акне шкіру.

Розпарювання

Розпарювання допомагає підготувати шкіру до подальших процедур, оскільки вона стає м’якою і податливою, пори відкриті.

Тонізування

Відлущити змертвілу шкіру найпростіше тоніком з гліколевою або саліциловою кислотою. Тоніки з АНА (фруктовими кислотами) і ВНА (саліциловою кислотою) чудово допомагають позбутися бруду, що забив пори. Не варто використовувати обидва засоби одночасно, краще вибрати один, який найбільше підходить для певного типу шкіри. Засоби з АНА підходять сухій і чутливій шкірі, а тонери з ВНА — комбінованій або жирній.

Маски

Маски для обличчя з глиною, активованим вугіллям і сіркою ефективно лікують акне. Завдання таких масок — вбирати бруд і жир, адже саме вони провокують появу прищів. Масок із глиною багато і в них різні властивості, але каолін і бентоніт — найкращі союзники в боротьбі з акне. До того ж ці маски можна зробити самостійно в домашніх умовах.

Читайте також: Чим зняти макіяж, коли все закінчилося

Нанесіть засіб на обличчя, намагаючись не потрапити в очі, бо буде дуже сильно пекти. Змити маску можна, коли вона набула світлішого відтінку (тобто висохла), але потрібно встигнути перед тим, як шкіру під маскою почне стягувати. Мета — зробити так, щоб маска потрапила в пори й трохи стягнула їх, але не висушила шкіру.

І знову очищення

Знімати маску набагато важче, ніж видаляти макіяж. Однією водою тут не обійтися. Необхідно намочити м’який спонж у гарячій воді й притиснути на кілька хвилин до обличчя, таким чином, маска розмокне і легше видалиться. Потім потрібно кілька разів протерти обличчя м’якою тканиною або спонжем, позбавляючись залишків засобу.

Лікування

Коли шкіра стала м’якою і чистою, можна приступати безпосередньо до лікування. Вугрів легко позбутися, просто акуратно видавивши їх — після попередніх процедур це має відбуватися легко, але якщо доводиться застосовувати силу, в жодному разі не робіть цього. Не користуйтеся пінцетом, інакше залишаться рубці. Також можна використовувати засоби проти акне з ретинолом, саліциловою кислотою (вона заспокоює шкіру, а це теж вкрай важливо) і олією чайного дерева.

Зволоження

Після всіх процедур шкіру необхідно зволожити. Зволожувальний крем за акне дуже часто не найкраща ідея, набагато більше шкірі допоможуть якраз… олії. Наприклад, олія шипшини діє на шкіру заспокійливо і відновлює її нормальний тон, а олія жожоба надзвичайно популярна, тому що імітує склад ліпідів людської шкіри. Завдання просте: виберіть олію, яка ідеально підходить вашому типу шкіри — і буде вам щастя.

Оцініть статтю
Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів?
Згоден
Политика конфиденциальности